אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון וגוגל עומדות לפגוע ב"חמקנות" של טלגרם צילום: גוגל פליי

אמזון וגוגל עומדות לפגוע ב"חמקנות" של טלגרם

אפליקציית הצ'ט מסוגלת לעקוף צנזורה ממשלתית וחסימות הודות ליכולת דילוג בין כתובות רשת; עתה צפויות שתי ענקיות האינטרנט להגביל שימוש בשרתיהן לביצוע הדילוגים הללו. הניזוקים העיקריים: משתמשי טלגרם וארגוני זכויות אדם תחת משטרים אפלים

01.05.2018, 16:04 | רפאל קאהאן

אמזון צפויה לפגוע משמעותית ביכולתה של טלגרם לעקוף חסימות ממשלתיות: החברה הודיעה שתגביל שימוש בשרתים שלה לצורך Domain Fronting - דילוג בין כתובות מתחמי אינטרנט - טכניקה בה משתמשת טלגרם להתמודדות עם ניסיונות צנזורה.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה נובעת מרצון לשפר אבטחת מידע; טכניקת הדילוג האמורה משמשת גם האקרים, שיכולים למסך כך את מיקומם האמיתי ולהוציא מתקפות רשת ללא חשש. החלטת אמזון התקבלה בעקבות דרישת ממשלות כרוסיה לחדול מלאפשר שימוש בשרתיה למיסוך פעילות שנויה במחלוקת. ברוסיה נכנסת טלגרם תחת הגדרה זו; ממשל פוטין מנסה לחסום את האפליקציה בחודש האחרון, בהצלחה חלקית ביותר.

אפליקציית טלגרם אפליקציית טלגרם אפליקציית טלגרם

קודם לאמזון, הודיעה גוגל שתחסום אף היא את יכולת הדילוג, שלטענתה התאפשרה עד כה בשל ליקוי ברכיב תוכנה. לפי גוגל, שינויים שביצעה לאחרונה לא יאפשרו עוד ביצוע Domain Fronting.

על אף שפושעי סייבר משתמשים בטכניקה האמורה, היא נמצאת גם בשימוש נרחב בידי גורמים שמנסים להגן על זכויות אדם ולתעד מקרי פגיעות ממשלתיות בנפש במשטרים בעלי צנזורת רשת חריפה - ביניהם סין, איראן, רוסיה ועוד. ניסיונות החסימה של טלגרם עוררו זעם רב ברוסיה, שהתבטא אמש ביציאת כ-7,000 מפגינים לרחובות. המפגינים מחו על הצנזורה וקראו לחופש מידע ואינטרנט במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות