אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברות הישראליות ZenCity ו-Voiceitt זכו בתחרות ה-AI של מיקרוסופט צילום: עמית שעל

החברות הישראליות ZenCity ו-Voiceitt זכו בתחרות ה-AI של מיקרוסופט

ZenCity משתמשת בטכנולוגיות בינה מלאכותית כדי לשפר את חיי תושבי ערים ומציפה לעירייה בעיות וליקויים, ואילו Voiceitt מפתחת כלים לתרגום דפוסי דיבור חריגים ומסייעת כך לסובלים מאוטיזם ושיתוק מוחין

01.05.2018, 16:31 | מאיר אורבך

M12 , קרן ההון סיכון של מיקרוסופט (לשעבר מיקרוסופט ונצ'רס) בשיתוף עם קרנות ההון סיכון ורטקס ונצ'רס, Madrona Venture Group, ו-Notion, העניקו 3.5 מיליון דולר לסטארט-אפים שזכו בתחרות Innovate.AI. התחרות, שהתמקדה ביכולות בינה מלאכותית, נשאה פרס ראשון של מיליון דולר ועוד חצי מיליון בקרדיט לשימוש בפלטפורמת הענן של ענקית התוכנה. בין ארבע הזוכות היו שתי חברות ישראליות מת"א: ZenCity ו-Voiceitt.

קראו עוד בכלכליסט

נגראז' קאשיאפ, סגן נשיא במיקרוסופט וראש קרן ההון סיכון העולמית אמר: "יזמים מכל רחבי העולם שבו את דמיוננו עם טכנלוגיות שהציגו את הפוטנציאל הטמון בבינה מלאכותית – החל ממהפכה בתחום הבריאות ועד פתרונות חדשניים לשוק מחפשי עבודה. החברות המרשימות הרבות שניגשו לתחרות ציירו תמונה ברורה לפיה ניתן להשתמש בבינה מלאכותית על מנת לשנות מהותית את הדרך בה אנחנו עובדים, משחקים וחיים, וסימנו עתיד מזהיר להמשך החדשנות בתחומי הבינה המלאכותית".

מוני חסיד, מנכ"ל M12 באיזור EMEA, צילום: עמית שעל מוני חסיד, מנכ"ל M12 באיזור EMEA | צילום: עמית שעל מוני חסיד, מנכ"ל M12 באיזור EMEA, צילום: עמית שעל

את פעילות הקרן ב-EMEA מוביל מנכ"ל M12 בישראל ובאירופה, מוני חסיד.

ZenCity משתמשת בבינה מלאכותית כדי לשפר את חיי התושבים בערים. החברה מנתחת נתונים משיחות ברשתות חברתיות, מוקדי שירות עירוניים ומגוון ערוצי תקשורת אחרים ומציפה מגמות בזמן אמת עבור הגורמים הרלוונטיים בעירייה.

עמנואל תימור, שותף כללי בקרן ורטקס מסר: "ZenCity יכולה להשפיע על חייהם של מיליארדי אנשים. החברה עושה שימוש בבינה מלאכותית כדי לסייע למקבלי ההחלטות בעירייה לספק שירות טוב יותר עבור התושבים ולהבין בזמן אמת מה מפריע וחשוב לתושבי העיר. התרשמנו ביותר מהפתרונות הטכניים של החברה ומיכולתה המוכחת להשפיע באופן ממשי על החלטותיהם של קובעי המדיניות העירוניים ותושבי הערים".

עמנואל תימור עמנואל תימור עמנואל תימור

Voiceitt מתל אביב זכתה בפרס AI for Good העולמי הכולל חצי מיליון דולר דולר במימון ועוד חצי מיליון בקרדיט לענן מיקרוסופט.

את הפרס קיבלה החברה על עשייתה החברתית באמצעות בינה מלאכותית, תוך שהיא משקפת את חזונה של קרן הבינה המלאכותית של M12.

טכנולוגיית זיהוי הדיבור של Voiceitt נועדה להבין דפוסי דיבור שאינם סטנדרטיים, ובכך לסייע לאנשים הסובלים ממחלות והפרעות כגון שיתוק מוחין, אוטיזם, שבץ, ALS ופרקינסון לתקשר עם סביבתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות