אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש דרש, והאוצר יפסיק להשתמש במונח "נטו" בפרסומים צילום: צביקה טישלר

היועמ"ש דרש, והאוצר יפסיק להשתמש במונח "נטו" בפרסומים

זאת בעקבות עתירה נגד השתתפות עובדי ציבור בפרסומים ממשלתיים; משרד האוצר בראשות כחלון פרסם תוכניות ובהן המונח "נטו", ובמקביל מפלגת כולנו בראשותו השתמשה בו בקמפיינים מטעמה

01.05.2018, 21:28 | עמרי מילמן

משרד האוצר מתחייב כי לא יעשה יותר שימוש במונח "נטו" בו משתמש גם שר האוצר משה כחלון במסגרת פרסומים של מפלגתו "כולנו", וזאת בקביעת תוכניות עתידיות של המשרד וכך גם בפרסומים מטעמו - כך עולה מתגובת המדינה לעתירה שהגישו עורכי הדין שחר בן מאיר ועודד קרמר. השניים עתרו נגד השתתפות עובדי ציבור בפרסומים ממשלתיים ולאסור על שרים להשתתף בכל דרך בפרסומים של המשרדים.

קראו עוד בכלכליסט

משרד האוצר פרסם כמה תוכניות ובהן המילה "נטו": נטו תעשייה, נטו הוזלות ונטו משפחה. במקביל השתמשה מפלגת כולנו בראשות שר האוצר בססמה "נטו כחלון" בקמפיינים שונים שלה.

 , צילום מסך ממחשבון נטו משפחה צילום מסך ממחשבון נטו משפחה  , צילום מסך ממחשבון נטו משפחה

במסגרת התשובה שהוגשה לבג"ץ טענה מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה כי בנסיבות הנוכחיות יש למחוק את העתירה שכן היא אינה רלוונטית יותר. זאת לאור החלטת יו"ר ועדת הבחירות המשנה לנשיאת העליון חנן מלצר שהגבילה את השתתפות נבחרי הציבור למקרים חריגים וההנחיות שהופצו על ידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר בעקבות אותה החלטה.

ההחלטה של משרד האוצר שלא להשתמש יותר בפרסומיו במונח "נטו" התקבלה בעקבות מכתבה של זילבר ליועץ המשפטי של משרד האוצר, אסי מסינג, שפנה לכלל בעלי התפקידים הבכירים במשרד והדגיש בפניהם כי על המשרד להקפיד שלא ליצור כלפי הציבור מצג שלפיו פרסום מטעמו נעשה על ידי מפלגת כולנו, וכי יש להימנע משילוב גורמים מפלגתיים בפעילות התקשורתית הנערכת מטעם המשרד. משרד האוצר ציין כי לא התלבנה עד תום השאלה עד כמה המונח "נטו" יוצר מצג לפיו הפרסום הממשלתי משויך למפלגת כולנו של שר האוצר כחלון אולם בכל מקרה הוחלט לאסור זאת.

עוד הודיעה הפרקליטות כי משרד האוצר יתקן את ההוראות הרלוונטיות לפרסומים ממשלתיים שאינם מסחריים - הוראות המסדירות את הכללים על פיהם נדרשים משרדי הממשלה לפעול בעת הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות