אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי יוגב מציג: מיזם ציבורי למען חדשנות תחבורתית צילום: אוראל כהן

אורי יוגב מציג: מיזם ציבורי למען חדשנות תחבורתית

ארגון פיוצ'ר מוביליטי יפעל במטרה "להפוך את ישראל למובילה עולמית בהטמעת ויישום מהפכת התחבורה"; אסף חרל"פ, שהיה מנהל מותג הרכב סמארט, חבר ליוגב כמייסד שותף

01.05.2018, 22:07 | ליאור גוטמן

מנכ"ל רשות החברות שלעבר אורי יוגב הודיע היום (ג') על הקמת ארגון פיוצ׳ר מוביליטי ישראל (Future Mobility IL). מדובר בחברה לתועלת הציבור (חל"צ) וללא מטרות רווח, עם חזון "להפוך את ישראל למובילה עולמית בהטמעת ויישום מהפכת התחבורה". אסף חרל"פ, בעברו מנהל מותג הרכב סמארט, חבר ליוגב כמייסד שותף.

קראו עוד בכלכליסט

הארגון החדש יפעיל באופן קבוע ועדות מקצועיות בהתאם לשש המגמות המרכזיות שיש לטפל בהן בתחום התחבורה החכמה: אוטונומיות, קישוריות וסייבר, חשמול, שיתופיות, תשתיות והסעת המונים. בוועדות אלו ישתתפו דרך קבע מומחים מהאקדמיה ומהתעשייה, רובם ככולם בעלי ההתמחות בנושאי ליבה כגון רגולציה ומיסוי, תקינה, טכנולוגיה וחדשנות, חוק וחקיקה. ניירות העמדה והמחקרים שיצאו מפיוצ'ר מוביליטי יסיעו לממשלה לקבל החלטות בתחום התחבורה.

פקקים. מכת מדינה, צילום: אוראל כהן פקקים. מכת מדינה | צילום: אוראל כהן פקקים. מכת מדינה, צילום: אוראל כהן

כיו"ר הארגון ישמש אורי יוגב עצמו, ועל חברי הדירקטוריון יימנו אנשי מקצוע ומומחים מהתחום ומתחומים משיקים. בין חברי הדירקטוריון שהוזכרו ניתן לציין את כרמלה אבנר, סמנכ"לית תפעול ומערכות מידע בשטראוס מים ולשעבר הממונה על מטה התקשוב הממשלתי; הילה אורן, מנכ״לית קרן תל-אביב לפיתוח; נורית ברמן, מייסדת ויו״ר חברת "עמדה" לייעוץ בתהליכי ניהול ופיתוח קריירה לבכירים; רונית בן בסט, סמנכ"לית משאבי אנוש ב- Team8; מייק גרנוף, שנחשב בעל ניסיון רב בתחום המוביליטי ומייסד קרן מניב מוביליטי (Maniv Mobility); בועז ממן, מנכ"ל Drive; רענן סעד, מאנשי השיווק והפרסום הבכירים בישראל ולשעבר משנה למנכ"ל ביטוח ישיר; ובועז צפריר, מומחה לענייני תחבורה, מנכ"ל ממן ולשעבר מנכ"ל רכבת ישראל.

יוגב אמר היום ש"למרות שישראל הינה מובילה עולמית בפיתוח טכנולוגיות לתחבורה החכמה, אנחנו עדיין סובלים יום-יום מפקקים ותאונות שמשפיעים על איכות החיים של כל אזרח, אבל גם על הפריון, הצמיחה והתוצר של כולנו כמדינה. מטרתנו היא לסייע לממשלה להפוך את ישראל למובילה עולמית גם בהטמעה ויישום של מהפכת התחבורה, לתועלת הציבור בישראל".

חרל"פ הוסיף ש"אנחנו בתחילתה של המהפכה התעשייתית המשמעותית ביותר בדורנו. כל מה שאנחנו יודעים על תחבורה, רכבים ותשתיות הולך להשתנות דרמטית בשנים הקרובות. אנחנו בצומת היסטורי - או שלוקחים עמדת מובילות או שנשארים מאחור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות