אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנסיונות למכירת השליטה בבזק כשלו - יורוקום של אלוביץ' תלך לפירוק צילום: עמית שעל

הנסיונות למכירת השליטה בבזק כשלו - יורוקום של אלוביץ' תלך לפירוק

צו הפירוק ליורוקום ייכנס לתוקף מחר לאחר שהבנקים לא הצליחו להגיע להסכמות מול נתי סיידוף, אדוארדו אלשטיין ומשקיעים נוספים שביקשו לרכוש את השליטה בחברה

02.05.2018, 19:47 | גולן חזני
הנסיונות למכור את השליטה בבזק כשלו, והפירוק של חברת יורוקום, השולטת בחברת התקשורת, יכנס מחר (ה') לתוקף. הבנקים, הנושים של יורוקום, ויתרו למעשה על האחזקות בחלל תקשורת ואנלייט - ואלה יועברו לפירוק בידי עו"ד חגי אולמן שמייצג את נושי יורוקום נדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט

השליטה באינטרנט זהב תעבור מחר בבוקר לידי מפרקים מטעם הבנקים הנושים של יורוקום, עו"ד פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון שמייצגים לפי הסדר את הבנקים הפועלים, דיסקונט והבינלאומי.

השופט איתן אורנשטיין קבע כבר לפני תשעה ימים על כניסת צו הפירוק של יורוקום אותו נתן לתוקף ב-3 במאי (כלומר מחר). מאז ניסו הבנקים להגיע להסכמות מול שלושה-ארבעה גורמים שביקשו לרכוש את השליטה באינטרנט זהב שמחזיקה בשליטה בבזק, אבל ההצעות שקיבלו לא השביעו את רצונם ואיפשרו להם להיפגש לכל היותר ב-200 מיליון שקל במזומן.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: מוטי קמחי שאול אלוביץ

מדובר בנתי סיידוף, שמקיים את המו"מ הממושך ביותר מול הבנקים, בירון אדיב וכידן דהרי בעלי תנופורט, שהצטרפו למירוץ רק בשבוע שעבר, באחים חן וצחי נוימן, ובדסק"ש של אדוארדו אלשטיין שאתמול בערב הודיעה על יציאתה הסופית מהמו"מ. כל המציעים ניסו לרכוש את השליטה, לדברי הבנקים, במחירי רצפה, בנסיון לנצל את מצוקת הבנקים.

סיידוף לא היה מוכן להגדיל את מרכיב המזומן בהצעה, שעמד על 180 מיליון שקל, הנוימנים לא היו מוכנים להתפשר בתנאים המתלים, ואילו בעלי תנופורט התבקשו להביא הוכחת יכולת וגם הצעתם לא היתה גבוהה. הבנקים החליטו שה-3 שמאי הוא רק תאריך ולכן ימשיכו את המו"מ גם לאחריו, בחסות של בית המשפט.

כפי שנחשף אתמול באתר "כלכליסט" לראשונה, רואי החשבון של אינטרנט זהב ובי-קום, שבשליטת יורוקום תקשורת, משרד סומך חייקין, ורואי החשבון בארה"ב סירבו לחתום על דו"חותיה הכספיים השנתיים ל-2017 . זאת, נוכח דרישות מקיפות של הרגולטורים בארה"ב.

הדבר עלול להביא להפסקת המסחר בנאסד"ק ומעבר לרשימה של מעבר לדלפק. כפי שכבר נכתב ב"כלכליסט", הבנקים בוחנים אפשרות להעמיד לאינטרנט זהב אמצעים פיננסיים כדי שתוכל לעמוד בפרעון חובותיה לנושים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות