אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: טלגרם ביטלה את הנפקת ה-ICO שלה

דיווח: טלגרם ביטלה את הנפקת ה-ICO שלה

מפעילת אפליקציית הצ'ט הפופולרית הצליחה לגייס 1.7 מיליארד דולר בשני סבבי הנפקה מקדימים, אך לא תבצע סבב ציבורי רחב. זאת, על רקע מתחים רגולטוריים והעובדה שגייסה די כסף גם בלי הנפקה פתוחה לקהל

03.05.2018, 10:10 | יואב סטולר
טלגרם תבטל את הנפקת המטבע הווירטואלי (ICO) שתכננה - כך מסר גורם המקורב לנושא לוול סטריט ג'ורנל. על פי המקור, חברת ההודעות המיידיות לא תפתח את המסחר במטבע הווירטואלי שהנפיקה באופן רחב, לאחר שרשמה הצלחה בשני סבבי הגיוס המקדים שהביאו את היקף ההון שקיבלה בהנפקה לכדי 1.7 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מהלכי הגיוס שהובילה החברה בין ינואר למרץ רשמו את טלגרם כאחת מהנפקות המטבע הראשוניות הגדולות ביותר - מה שהדגיש את העדפת קהלים גדלים בתעשייה הטכנולוגית לגייס כספים באופן פרטי ובלתי מוסדר על פני אלטרנטיבות מסורתיות.

אפליקציית טלגרם אפליקציית טלגרם אפליקציית טלגרם

לפני יותר מחודשיים הודיעה טלגרם שגייסה 850 מיליון דולר מ-81 משקיעים באופן פרטי. שחודש לאחר מכן הודיעה על השלמת גיוס נוסף של 850 מיליון דולר נוספים מ-94 משקיעים ללא פתיחת ההנפקה לציבור. כך, ההנפקות היו פתוחות למשקיעים מוסמכים בלבד, שהתאימו לדרישות הכניסה לגיוס ומחזיקים בהון גדול. לא ברור מה גרם לשינוי, אבל גורם שהמקורב להליך סיפר שבטלגרם הרגישו שגייסו די כסף כדי להימנע מהנפקה ציבורית של המטבע.

כמו כן, אדם שמכיר את החברה אמר שסיבה נוספת לביטול היציאה לציבור היא הסביבה הרגולטורית שהשתנתה וקיבלה נפחים חדשים של ביקורת ועליית המתיחות בין החברות ומוסדות פיננסיים. המתחים הללו השפיעו גם על מודעותם ומעורבותם של רגולטורים ברחבי העולם בהנפקות ICO.

בניגוד לסבב גיוס פרטי, פנייה לציבור משמעותה בעיות וסיבוכים חדשים, שקיים החשש שרק יתגברו ככל שתוטמע הטכנולוגיה. הליך שכזה עלול להעמיד את הנהלת החברה בפני בחינה מדוקדקת בהרבה, כמו גם במצב שזו תהיה נתונה להחלטות עתידיות של הרשות לניירות ערך בארה"ב, שמשדרת סלידה ממהלכי ICO.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות