אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטור, לא איש ביוני: מה רוצים מאריק זאבי? צילום: יובל חן

דעה

דירקטור, לא איש ביוני: מה רוצים מאריק זאבי?

ניסיון העבר מוכיח שתואר אקדמי או ניסיון עשיר הם לא ערובה לשמירה על אינטרסים של הציבור. לכן ההתנגדות למינוי אריק זאבי לדח"צ בעדיקה - שהביאה לכך שוויתר על המועמדות - היא לא במקום

03.05.2018, 11:54 | יניב רחימי

הבוקר חשף ב"כלכליסט" שהג'ודוקא והמדליסט האולימפי, אריק זאבי, הסיר את מועמדותו לדירקטוריון חברת האופנה עדיקה. הסיבה: אינדיקציות לכך שהגופים המוסדיים וחברת הייעוץ אנטרופי מתכוונים להתנגד לבחירתו באסיפת בעלי המניות.

קראו עוד בכלכליסט

עכשיו, תחשבו על כל הדירקטורים החיצוניים שמונו לשלל חברות ציבוריות שכשלו בעשור האחרון ותבינו עד כמה ההתנגדות למינויו של זאבי על רקע חוסר ניסיונו היא חסרת טעם.

האם שיקול דעת של אריק זאבי בהכרח פחות טוב מזה של חברי הדירקטוריון של חברת בזק שאישרו את עסקת בעלי העניין לרכישת yes מבעל השליטה שאול אלוביץ'? האם אריק זאבי בהכרח מוכשר פחות מחברי הדירקטוריון של אי.די.בי אחזקות שאישרו את חלוקות הדיבידנד של אי.די.בי בעידן דנקנר ושלאחרונה חתמו על הסכם פשרה להחזרת 175 מיליון שקל לקופת החברה?

האם אריק זאבי ראוי פחות מחברי הדירקטוריון של דיסקונט השקעות שאישרו את רכישת מעריב כהרף עין בישיבה אחת, מבלי שהוצגה להם תוכנית עסקית, ושעליהם אמר השופט פרופ' עופר גרוסקופף "למרבה הצער, לא נמצא בדירקטוריון ילד שזעק או אפילו לחש 'המלך הוא עירום'"?

אריק זאבי. הסיר את מועמדותו, צילום: יובל חן אריק זאבי. הסיר את מועמדותו | צילום: יובל חן אריק זאבי. הסיר את מועמדותו, צילום: יובל חן

תואר אקדמי של פרופסור וניסיון של עשרות שנים במספר רב של דירקטוריונים אינם ערובה להצלחת הדירקטור בתפקידו לשמור על האינטרסים של הציבור ואינם תעודת ביטוח מפני דירקטורים שמשמשים כחותמת גומי, עושי דברו של בעל השליטה.

דירקטור טוב הוא לא איש ברזל ולא גיבור על הניחן בכוחות מיוחדים. כל מה שנחוץ לדירקטור חיצוני יעיל ומועיל הם יושרה, שכל ישר, יכולת עמידה בפיתויים ועמוד שדרה. על פניו, נראה שזאבי מחזיק בתכונות האלו.

זה נכון שזאבי נעדר ניסיון של ממש בניהול ובפעילות עסקית בהיקפים משמעותיים, אולם הוא מביא איתו נכסים אחרים מניסיונו האישי, כמו היכולת לעורר השראה, להתמודד עם לחץ, לקחת אחריות על כישלונות, והוא ניחן גם במוטיבציה גבוהה להוכיח את עצמו בזירה שבה הוא נחשב לאנדרדוג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
הכשרת שרץ אחד בשרץ אחר
זה מה שאתה רוצה אדון רחימי? שאם יש דירקטורים שלא עושים אץ העהוסה שלהם אז מה זה משנה אם נבחר את אריק זאבי?! הרי הוא לפחות אדם נחמד, מוכר, מדליסט אולימפי וכו'. במקום לטפל בשורש הבעייתי האמיתי - וזה שבעלי שליטה בוחרים דירקטורים איך שבא להם (וללא בושה גם דחצים) אז אתה הולך על הנחמדות של זאבי. יאללה בוא נבחר מישהו נחמד, מדליסט אולימפי, מוכר כי גם גכה אנחנו שמין קצוץ על התםקוד של הדחצים. ברמת כל הכבוד לך. הגשרת שרץ בשרץ. ולמען הדיוק , זאבי הוא לא השרץ בסיפור הזה. זאבי נפל בתמימותו המקסימה
אין שם  |  04.05.18
11.
לא התנגדות אלא תהייה
אותם אנשים עוברים מתפקידו לתפקיד. אחרי ששתקנו כשיעקבים פרים נכנסו למועדון הדירקטוריון בלי כישורים אישיים בגרוש ועם המון קומבינות ואגו, עכשיו המשק נראה כמו שהוא - רע. אנחנו רוצים לפרק את מועדון הדירקטוריון ולהזרים דם חדש ואנשים טובים איכפתיים ואיכותיים. אולי זאבי מתאים.
פיצ  |  03.05.18
לכל התגובות