אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי: "חברות האינטרנט הן סדנאות היזע של העולם המקוון" צילום: רויטרס

האיחוד האירופי: "חברות האינטרנט הן סדנאות היזע של העולם המקוון"

המפקח על הגנת המידע באיחוד הזהיר חברות כפייסבוק מפני ניסיונות לעקוף את חוקי הגנת הפרטיות החדשים שייכנסו לתוקפם החודש. לדבריו, היעדר רגולציה הוא שגרם לשערוריות כפרשת קיימברידג' אנליטיקה

03.05.2018, 13:40 | יואב סטולר

המפקח על הגנת המידע בנציבות האיחוד האירופי, ג'ובאני בוטארלי, תקף במילים חריפות את חברות הטכנולוגיה כשהוא מכנה אותן " סדנאות היזע של העולם המקוון".

קראו עוד בכלכליסט

בוטארלי המשיל את אותן חברות לכלוב של זהב עם רמיזה לזדוניות שבפיתוי שהן מציאות. "בעוד שהכניסה אל המפעל הווירטואלי היא חסרת כל מאמץ, בזמן שפעמים רבות היציאה ממנו היא בלתי אפשרית". בוטארלי, שאמון על אכיפת תקנות הפרטיות החדשות של האיחוד שייכנסו לתוקפן ב-25 בחודש, הזהיר מפני כל ניסיון של החברות לקמט, להתפלפל, להתפתל ולהתל בחוק האירופי.

פגיעה בפרטיות הגולשים? לא באיחוד, צילום: shutterstock פגיעה בפרטיות הגולשים? לא באיחוד | צילום: shutterstock פגיעה בפרטיות הגולשים? לא באיחוד, צילום: shutterstock

"אם המפגש (בין החברות למשתמשים) יהיה הצעה מסוג של 'קח את זה או עזוב', עם רמז של איום, אז זו רק חיקוי או פרודיה של רוח ה-GDPR. מטרתה של הרגולציה החדשה להחזיר את תחושת האמון ולשלוט במה שקורה בחיים שלנו באינטרנט", כתב. "הסכמה היא אינה חופשית אם מתן השירות מותנה בעיבוד נתונים אישיים שלא הכרחיים לביצוע החוזה".

בדבריו התייחס המפקח גם לפרשת קיימברידג' אנליטיקה כהוכחה להפקרות שנוצרה בהיעדר התערבות המחוקק. "השערורייה האחרונה שימשה לחשוף מערכת אקולוגית שבורה ובלתי מאוזנת אשר נשענת על איסוף נתונים אישיים חסרי מצפון ומיקרו-טרגטינג לכל מטרה שהיא מבטיחה ליצור קליקים והכנסות".

בוטארלי בירך על התקנות החדשות וייחס להן את היכולת להוות את כוח מניע לשינוי המצב הקיים, אותו הגדיר כעיוות מסוכן. "נקווה שכמו שתנאי העבודה הלא אנושיים של סדנאות היזע מהמאה ה-19, ההתעללויות הנפוצות של שלביה המוקדמים של הדיגיטציה יועברו בקרוב לספרי ההיסטוריה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות