אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד לעבודה דחה את בקשת אלון חסן לחזור מיידית לנמל אשדוד צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

ביה"ד לעבודה דחה את בקשת אלון חסן לחזור מיידית לנמל אשדוד

יו"ר הוועד לשעבר זוכה מאשמה ב-4 כתבי אישום והגיש בקשה לחזור לאלתר לנמל. השופט: "אין אנו מקבלים את טענתו לפיה נפגעה זכותו החוקתית לחופש העיסוק"

03.05.2018, 14:49 | ליאור גוטמן

סגן נשיא בית הדין לעבודה בבאר שבע, השופט צבי פרנקל, סרב לאפשר את בקשתו של אלון חסן לחזור מיידית לעבודה בנמל אשדוד.

קראו עוד בכלכליסט

מעיון בפסק הדין שניתן לפני שעה קלה (ה'), ושהגיע לידי "כלכליסט", כותב השופט פרנקל ש"ממילא נראה שיש להמתין עד לתום המועד בו למדינה הזכות להגיש ערעור על פסק הדין. המבקש לא שכנע אותנו שייגרם נזק בלתי הפיך לדחיית הבקשה לסעד הזמני", מה שמוביל למסקנה ש"אין אנו מקבלים את טענתו בדין בפנינו, לפיה נפגעה זכותו החוקתית לחופש העיסוק".

כזכור, חסן, יו"ר ועד העובדים בנמל לשעבר, זוכה מאשמה ב-4 כתבי אישום שהוגשו נגדו והגיש בקשה לחזור לאלתר לנמל. מי שחסם את דרכו הייתה הנהלת החברה שאמרה שעד שלא תסתיים התקופה שבה הפרקליטות יכולה להגיש ערעור, כניסתו של חסן לנמל אסורה. הפרקליטות טרם החליטה בנושא כאשר הזמן שהוקצב לה אמור להסתיים באמצע מאי.

אלון חסן, צילום: עמית שעל אלון חסן | צילום: עמית שעל אלון חסן, צילום: עמית שעל

אז מה השלב הבא? בית הדין לעבודה מעוניין לסיים את ההליך השיפוטי בלוח זמנים מהיר, לרבות דיון בשאלה האם לחסן מותר לחזור לנמל גם אם הפרקליטות מגישה ערעור, תחת הקביעה שעד שלא נקבע אחרת חסן למעשה זוכה מההאשמות שיוחסו לו. לפיכך, השופט פרנקל מחדד שלמרות ש"הבקשה לסעד זמני נדחית", הדיון בהליך העיקרי יהיה מהיר, ולכן על נמל אשדוד להגיש כתב הגנה עד ל-18 במאי, כאשר הדיון בהליך העיקרי יתקיים ב-3 ביוני הקרוב. "אם המדינה לא תגיש ערעור על הכרעת הדין עד למועד הגשת הערעור, יודיע זאת המבקש (אלון חסן - ל"ג) לאלתר לבית הדין ולמשיבה", מסכם פרנקל.

אלון חסן מיוצג על ידי עוה"ד פז מוזר ותהילה קייסרמן ועוה"ד בטי מצר לוי ורן קונפינו. נמל אשדוד מיוצג על ידי עוה"ד יעקב מלישקביץ' ועדית אייגס.

מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה להחלטת ביה״ד האזורי לעבודה בבאר שבע ש"החברה פועלת בעניין אלון חסן בהתאם לדיני העבודה, ההסכמים הקיבוציים והוראות רשות החברות הממשלתיות. אלון חסן הינו במעמד של עובד מושעה מחברת נמל אשדוד. ההחלטה בעניינו תתקבל רק לאחר פסק דין חלוט״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות