אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שולץ: "לא ננפיק מניות - נשרת את החוב רק בהתייעלות ובשיפור הרווחיות"

שולץ: "לא ננפיק מניות - נשרת את החוב רק בהתייעלות ובשיפור הרווחיות"

בשיחת הוועידה שלאחר הדוחות אמר מנכ"ל טבע כי תוכנית ההתייעלות של החברה מתקדמת בקצב הנכון: "אנחנו מרוצים מהתוצאות ומהיכולת שלנו ליצור מזומנים"

03.05.2018, 15:42 | דרור רייך

"תוכנית ההתייעלות מתקדמת בקצב הנכון, יש השקות מוצלחות של תרופות גנריות חדשות, הקופקסון שומר על יציבות, והאוסטדו (תרופה חדשה של טבע לטיפול בדיסקינזיה מאוחרת. ד"ר) ממשיך לצמוח". כך פתח קור שולץ את שיחת האנליסטים שנערכה הום (ה') לאחר פרסום הדוחות הטובים של טבע.  

קראו עוד בכלכליסט

"החוב שלנו נמצא לראשונה מתחת ל-30 מיליארד דולר, וזה בהחלט מעיד על היכולות שלנו להחזיר ולשרת את החוב. אנחנו מרוצים מהתוצאות ומהיכולת שלנו ליצור מזומנים", אמר שולץ.

מנכ"ל טבע הבהיר כי החברה לא מתכוונת להנפיק מניות לטובת שירות החוב: "לא תהיה תוכנית נוספות להנפקת מניות - לא משנה מה יהיה מחיר המניה. אנחנו נוריד את החוב רק ע"י התייעלות, קונסולידציה ושיפור הרווחיות ורק מהמזומנים שאנחנו יוצרים בעצמנו".  

קאר שולץ מנכ"ל טע קאר שולץ מנכ"ל טע קאר שולץ מנכ"ל טע

לגבי תוכנית ההתייעלות, שולץ ציין כי החברה עומדת בקצב המתוכנן של הוצאת התוכנית לפועל: "המטרה הייתה חיסכון של 3 מיליארד, מחצית מהסכום השנה ומחציתו בשנה הבאה, ואנחנו במסלול הנכון. אנחנו רוצים להפחית את כוח האדם ב-14 אלף, כרגע יש בטבע 46 אלף עובדים, 6,200 פחות ממה שהתחלנו. 10 מפעלים נסגרו מאז שהתחלנו עם תוכנית ההתייעלות. נסגרו גופים של מחקר ופיתוח וסגרנו מטות ומשרדים ברחבי העולם".

מעל הציפיות טבע מכה את תחזיות השוק בסיכום הרבעון הראשון החברה סוגרת את הרבעון עם ירידה של 10% בהכנסות של 5.1 מיליאר דולר; הרווח הנקי ירד ב-17% ל-2.3 מיליארד דולר; המנכ"ל קאר שולץ: "הביצועים החזקים והביטחון שלנו ביישום תכנית הרה ארגון מאפשרים לנו להעלות את התחזית השנתית" דרור רייך, 3 תגובותלכתבה המלאה

15% מהמרשמים הגנרים בארה"ב – של טבע

קאר עדכן כי ההכנסות של טבע בארה"ב מתרופות מרשם בתקופת הדוח הסתכמו ב-583 מיליון דולר, "מדובר 15.2% מכל המרשמים שנרשמו במדינה". אשר לשוק הגנריקה האמריקאי אמר מנכ"ל טבע - "אנחנו עושים שינויים בפורטפוליו התרופות שנועד לשמור על הרווחיות. למרות הלחץ ושחיקת המחירים, הערכנו בתחילת השנה שהמכירות של תרופות גנריות בארה"ב יעמדו על 4 מיליארד דולר (שנתי) בארה"ב ואנחנו עדין חושבים כך".

לדברי קאר, החברה הגישה 325 בקשות ל-FDA מתוכן 86 בתהליכי אישור ו-110 first-to-files (ראשונים להגיש, תהליך שמעניק בלעדיות של 6 חודשים). "בשוק הקופקסון הורדנו את המחירים לטובת החולים ואנחנו עדין מחזיקים בשוק של 85% מהקופקסון 40 מ"ג ורק -15% אצל המתחרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מה שטבע כבר לא
קאר שולץ בטח שיעלו לקחתם מהעובדים מוכר מפעלים מוכר את העובדים המסורים והמצויינים והאמינים שיש בחברה כל מה שהורביץ בנה ערכים כבוד משפחתיות הוא היה חכם אתה איש קר ורע כשמך אבל מאחד כמוך לא מצפה לחיבה או רחמים אתה גוי ואין בך את זה יש לי בעיה אם האוכלי חינם הפושעים והגנבים שישבו בדירקטוריון והצביעו לזרוק 30000 אלף עובדים בישראל לבית אבל טבע עניין של זמן שלא יהיה ממנה כלום תפשוט רגל ב"ה ותימכר גזלתם את כספי העובדים את כספי המשקעים ואת כספי הפנסיות והקרנות השתלמות שילשלתם אותם לכיסכם.
בעל ערכים  |  03.05.18
לכל התגובות