אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה מכירת מניות הבעלים - אנלייט הפכה לחברה ללא גרעין שליטה

בלעדי לכלכליסט

הסתיימה מכירת מניות הבעלים - אנלייט הפכה לחברה ללא גרעין שליטה

יורוקום ומשפחת וייל מכרו 21% ממניות החברה ב-180 מיליון שקל, במחיר מפתיע של 1.79 שקל למניה - 8% מעל מחיר הפתיחה שלה הבוקר בבורסה בת"א - וכאשר מחיר המינימום עמד על 1.59 שקל למניה בלבד

03.05.2018, 19:36 | גולן חזני

מכירת מניות השליטה של יורוקום ומשפחת וייל בחברת האנרגיה המתחדשת אנלייט אנרגיה הסתיימה בהצלחה. ל"כלכליסט" נודע שלפני שעה קלה רכשו הגופים המוסדיים את מלוא מניות אנלייט שבידי יורוקום ו-6% ממניות החברה מידי משפחת וויל, במחיר של 1.79 שקל למניה - 8% מעל מחיר הפתיחה הבוקר בבורסה בתל אביב. 

קראו עוד בכלכליסט

מחיר המינימום עמד דווקא על 5% מתחת למחיר השוק, 1.59 שקלים למניה אבל הביקושים היו הרבה מעבר לצפוי. יורוקום, שנשלטה עד כה בידי שאול אלוביץ', מכרה 14.8% ממניות אנלייט תמורת כ-130 מיליון שקל ואילו משפחת וייל מכרה 6% כאמור ב-50 מיליון שקל. לאחר המכירה נותרה משפחת וייל עם אחזקה של 2% באנלייט.

עם השלמת מכירת המניות יפקע הסכם בעלי המניות שלה, שעליו חתמה יורוקום עם משפחת ויל ועם המנכ"ל גלעד יעבץ, סמנכ"ל ההנדסה והתפעול, עמית פז, וסמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי, צפריר יואלי. שלושת האחרונים מחזיקים יחד בכ-5% ממניות אנלייט, ושניים מהם, יעבץ ויואלי, אף מכהנים כדירקטורים בחברה.

מחזיקי האג"ח מסדרה ב' של אנלייט הצביעו בעד אישור שינוי שטר ההון כך שהעיסקה עברה את כל האישורים. האישור נדרש מאחר ששטר הנאמנות הקודם איפשר למחזיקי האג"ח להעמיד לפירעון מיידי את מלוא החוב כלפיהם במקרה של שינוי שליטה בחברה.

זוהי למעשה החברה השניה בקבוצת יורוקום שנמכרת, לאחר החברות התפעוליות. יורוקום הגיעה לפירוק בבית המשפט אחרי שלא שילמה חוב של 961 מיליון שקל לבנקים. הפועלים דיסקונט והבינלאומי להם חייבת יורוקום 961 מציליון שקל יקבלו את כספי התמורה מהמכירה, 130 מיליון שקל. את המכירה הובילו דיסקונט קפיטל ופועלים איביאיי. יועץ המכירה היה גיזה זינגר אבן.

גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט גלעד יעבץ מנכ"ל אנלייט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות