אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייר פראנס פרסמה תחזית עגומה - על רקע שביתות העובדים

אייר פראנס פרסמה תחזית עגומה - על רקע שביתות העובדים

הפסדי חברת התעופה העמיקו ברבעון הראשון, והיא צופה כי בשנה כולה הוצאותיה יגדלו והרווח התפעולי ייפגע; בכיר באייר פראנס: "אני חושב שרוב עובדי החברה חשים חרטה על שלא הצלחנו לנצל את הביקוש הגבוה לטיסות"

04.05.2018, 13:04 | שירות כלכליסט

אייר פראנס-KLM פרסמה היום את דוחותיה לרבעון הראשון, שהצביעו על העמקת ההפסדים, וגם חתכה תחזיות להמשך השנה. ברקע: שביתות העובדים בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת התעופה רשמה הפסד נקי של 269 מיליון יורו ברבעון הראשון, לעומת הפסד של 143 מיליון יורו בתקופה המקבילה אשתקד.

המכירות ברבעון עלו ב-1.8% ל-5.81 מיליארד יורו, בעקבות עלייה במסרפר הנוסעים.

עבור 2018, החברה צופה כי התוצאות התפעוליות שלה יהיו "נמוכות משמעותית" מאלה של 2017, בעיקר עקב העלויות הכרוכות בשביתות ובעיצומים שנוקטים העובדים הנאמדות ב-300 מיליון יורו; סיבות נוספות להרעה הצפויה בתוצאות הן העלייה במחירי הדלק ושערי החליפין.

אייר פראנס אייר פראנס אייר פראנס

אייר פראנס מסרה כי השביתות ברבעון הראשון פגעו בתוצאות התפעוליות בהיקף של 75 מיליון יורו.  העלויות גדלו ב-2.1% - 1.7% מהם קשורים לשביתות. ב-2018 כולה, העלויות צפויות לגדול ב-0%-1%, לעומת תחזית קודמת לירידה של 1%-1.5%. החברה צופה לצמיחה של 2.5%-3.5% במספר הנוסעים, לעומת תחזיות קודמות לעלייה של 3%-4%.

עובדי אייר פראנס שבתו או נקטו עיצומים במשך 13 ימים מתחילת השנה.

"השנה התחילה טוב במונחים מסחריים. הביקוש לטיסות היה קיים", אמר סמנכ"ל הכספים של החברה, פרדריק גאגיי. "אני חושב שרוב עובדי החברה חשים חרטה על שלא הצלחנו לנצל עובדה זו".

במאמץ להביא לסיום סכסוך העבודה, עורכת היום אייר פראנס הצבעה ישירה בקרב העובדים בנוגע להצעת ההנהלה להעלאת שכר של 7% בארבע השנים הבאות. איגודי העובדים דחו את ההצעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות