אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלתא מתקרבת לרכישת חברה צרפתית ב-125 מיליון יורו צילום: עמית שעל

דלתא מתקרבת לרכישת חברה צרפתית ב-125 מיליון יורו

החברה העניקה לקבוצת בוקסר אופציית מכר, במסגרתה תוכל לחייב את דלתא לרכוש את מלוא מניותיה. החברה הצרפתית, הנדרשת לאישור העובדים לביצוע העסקה, פועלת בתחום ההלבשה התחתונה הממותגת - עם מכירות של 99 מיליון יורו ב-2017. דלתא: "הסיכויים להשלמת העסקה גבוהים"

06.05.2018, 08:48 | חזי שטרנליכט ומיקי גרינפלד

חברת הטקסטיל דלתאעל סף רכישה מהותית חדשה, של חברת הלבשה תחתונה מצרפת. החברה הודיעה היום (א') כי חתמה על הסכם (באמצעות החברה הבת דלתא לונדון) המעניק לחברה הצרפתית בוקסר החזקות (Boxer Holding) אופציית מכר - במסגרתה תינתן לה הזכות למכירת מניותיה לחברה הישראלית. אם האופציה תבשיל להסכם מכירה, התמורה שתשלם דלתא תעמוד על 125 מיליון יורו.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסכם בין הצדדים, לאחר קיום דרישות הדין הצרפתי החלות במקרה של העברת שליטה בחברה צרפתית - ובאופן ספציפי חובת היוועצות עם מועצת נציגי העובדים וכן ויתור מצד העובדים על זכות הראשונים לרכישת החברה מידי הבעלים - תהיה בוקסר רשאית, אך לא חייבת, לממש את אופציית המכר. אם אכן תופעל האופציה תחויב דלתא לונדון לרכוש את מניות החברה, והיא תעשה זאת באמצעות חברה בת שהוקמה לצורך העסקה.

קבוצת בוקסר מחזיקה באמצעות החברה הבת אמיננס (Eminence - 100% בידי בוקסר) בכמה חברות באירופה והיא פועלת בתחום ההלבשה התחתונה הממותגת. בשנת 2017 הסתכמו מכירות הקבוצה ב-99 מיליון יורו, 79% מהסכום מקורו בפעילות בצרפת.

החברה מעסיקה כ-755 עובדים, 500 מהם בצרפת (שם ממוקם מטה החברה) ועוד 195 במפעל ברומניה וכ-60 באיטליה. 87% ממוצרי החברה הם לגברים, 8% מוצרים לנשים ו-5% לילדים ותינוקות. מותגי החברה לגברים הם ותיקים מאוד, כך למשל המותג Athena  מצרפת נוסד ב-1962, אחד המותגים הנרכשים – Liabel מאיטליה, נוסד ב-1851. מותג Eminence המיועד לפלח שוק עליון עצמו נוסד בצרפת ב-1944.  

אם אכן יחתם הסכם רכישה, דלתא מעריכה כי הרכישה של אמיננס תגדיל את מכירות החברה ב-120 מיליון דולר בשנה, לסכום שיעלה על 5.1 מיליארד יורו - ותגדיל את הרווח למניה ב-45-40 סנט.

במועד ההשלמה תעמוד יתרת המזומנים של אמיננס על .8.2 מיליון יורו ומכיוון שהחברה נרכשת כמעט ללא חובות, מחיר העסקה בפועל הוא 117 מיליון יורו. הסכום ממקם את העסקה בצמרת הרכישות של החברה. לפני שנתיים רכשה דלתא את פעילות סבן פור אול מנקיינד מתאגיד האופנה VF, תמורת 120 מיליון דולר. 

בדיווח לבורסה מבהירה החברה כי אין ודאות שהעסקה אכן תתממש, ואולם להערכת "הסיכויים להשלמת העסקה גבוהים". במקרה של חתימה על הסכם, העסקה צפויה לצאת לפועל ברבעון השלישי של 2018.

"היה קשה להשיג את העסקה"

"זו עסקה שאנחנו עובדים עליה כמעט 9 חודשים, היה לנו קשה להשיג אותה, הגענו לזה ואני חושב שהיא תאפשר לנו לגדול בצורה הנכונה" אמר ל"כלכליסט" אייזיק דבח, המנכ"ל ובעל השליטה בדלתא גליל. "אנחנו מבצעים רכישה שהיא מאוד אסטרטגית עבורנו - זה יאפשר למנף את החדשנות שיש לדלתא בכדי שהפעילות החדשה הזאת תגדל", הוסיף עוד דבר.

הקבוצתה הצרפתית שנרכשת עוסקת בעיקר בהלבשה תחתונה לגברים כאמור ודבח מציין שאחד האפיקים האפשריים להרחבת הפעילות שלה, בבית החדש שצפוי לה, הוא באמצעות העברת מוצרים שיש לדלתא לנשים ובתחום הגרביים. " זה יעבוד בצורה מאוד טובה", אמר דבח.  "אני מאמין בשלושה דברים: הראשון זה גידול באורגני. הדבר השני זה לגדול באמצעות רכישות והדבר השלישי הוא שכשאתה גודל בצורה אורגנית - אז לעשות את זה עם חברה שהיא מאוד אסטרטגית לחברה שלך, וזה הכי טוב", הוסיף עוד המנכ"ל.

אייזיק דבח, בעל השליטה ומנכ"ל דלתא, צילום: אריאל בשור אייזיק דבח, בעל השליטה ומנכ"ל דלתא | צילום: אריאל בשור אייזיק דבח, בעל השליטה ומנכ"ל דלתא, צילום: אריאל בשור

בדלתא גליל מדגישים כי העסקה לא פוגעת משמעותית ביחסים הפיננסים. הרכישה צפויה להגדיל את יחס החוב ל-EBITDA ל-2.0 לאחר העסקה במונחי נתוני 2017. בדומה ליחס שרשמה החברה לאחר עסקת סבן פור אול ב-2016. "גם המסר העיקרי של תוספת של 45-40 סנט לרווח למניה על בסיס שנתי, הוא מאוד משמעותי. זו תרומה של מעל 20% לרווח שלנו למניה. כמו כן, זו לא חברה שצריך 'לסדר' או 'לתקן' אותה. מדובר בחברה יציבה. העיקר מבחינתנו זה לצמוח ולגדול עם ההנהלה", אמר המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל התפעול של דלתא יוסי חג'ג'.

החברה הישראלית הביעה הערכה להנהלת החברה הצרפתית. "זו הנהלה טובה מאוד, ותיקה, שגם מאוד מתלהבת מהעסקה. הם מתלהבים מכניסה של שחקן אטסרטגי, משום שהם הוחזקו על ידי קרנות פרייווט אקוויטי במשך 15 שנים", אמר חג'ג', שהדגיש כי טרם החתימה על ההסכם בוצע דיו דיליג'נס מאוד מעמיק. הוא מוסיף גם כי מדובר בחברה בתחום העיסוק של דלתא גליל, כך שההכרות עימה היא רבת שנים ומאוד טובה, לדבריו. ,"זו חברה מובילה בשוק הצרפתי, עם יציבות לאורך שנים. זו גם לא פעם ראשונה שאנחנו בוחנים את העסקה. החוכמה כאן זה לקחת סיכונים מחושבים".

לאחר השלמת העסקה תגדל הנוכחות של דלתא גליל באירופה. כיום מעל 50% מהמחזור הוא בארה"ב והנתח של אירופה הוא מעט מעל ל-30%. השלמת העסקה תגדיל את שיעור המכירות באירופה לכ-34%. "אחת המטרות היתה תמיד להגדיל את העסקים באירופה ובמדינות נוספות. זה אחד ההישגים שלנו פה." מוסיף חג'ג. לאחר העסקה צפוי חלקה של דלתא גליל בשוק ההלבשה התחתונה לגברים בעולם לעלות מ-24% ל-29%.

לשאלת הסיכון בתחרות בעידן המסחר המקוון, בין היתר לנוכח הכוח העצום של אמזון, אמר חגג': "אנחנו יצרנים. כלומר, מוכרים לכולם. אמזון זה אחד מעשרת הלקוחות הגדולים שלנו, כמו גם שחקני אינטרנט אחרים. אנחנו תומכים בחנויות שלנו מבית תחת המותגים שלנו בישראל בארה"ב ובאירופה וגם במקביל מוכרים לאמזון כהולסייל. אנחנו יכולים למכור לכולם" 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות