אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוותמ"ל לא עוצרים: הופקדה תוכנית למגורים בטירה צילום: נמרוד גליקמן

בוותמ"ל לא עוצרים: הופקדה תוכנית למגורים בטירה

מדובר בתוכנית ל-2,100 יח"ד ושטחי מסחר על קרקעות פרטיות בשטח של 780 דונם; ביהוד-מונוסון אושרה תוכנית שתכלול כ-4,100 יח"ד מתוכן כ-1,000 יח"ד קטנות

06.05.2018, 12:23 | דותן לוי

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), הצליחה לקדם שתי תוכניות חדשות למגורים במרכז הארץ. מדובר בשתי תוכניות שנמצאות בשלבים שונים, כשהתוכנית שנמצאת בשלב ראשוני יותר והופקדה היא זו של העיר טירה, והיא כוללת הקמת מתחם מגורים חדש ובו 2,100 יחידות דיור שייבנו במבנים שישתלבו במרקם בנוי הקיים ביישוב. תוכנית זו נועדה לספק מענה מסוים למצוקת הדיור בעיר. במקביל אישרה הוועדה תוכנית מגורים ביהוד-מונסון.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית בטירה תוקם בדרום היישוב, על שטח של כ-780 דונם והיא כוללת ברובה קרקעות פרטיות. מעבר למגורים, כוללת התוכנית 10,500 מ"ר של שטחי מסחר, כ-30 דונם שטחים למבני ציבור כגון בתי ספר יסודיים, בית ספר על יסודי, גנים, מעונות יום, שירותי קהילה ורווחה. מיקומם של מבני הציבור יהיו בנגישות מרבית לכל חלקי השכונה. עוד כוללת התוכנית כ-40 דונם של שטחים פתוחים ציבוריים הכוללים גני משחקים, מגרש שכונתי וגינות לרווחת הציבור. במסגרת התוכנית יוקמו גם נתיבי תחבורה ציבורית שמטרתם לאפשר נגישות וניידות טובה לאוכלוסיית המתחם למרכז העיר, ציר תנועה היקפי אשר מקושר לישוב הקיים ועם הכביש האזורי מס' 554.

טירה. 2,100 יחידות דיור, צילום: נמרוד גליקמן טירה. 2,100 יחידות דיור | צילום: נמרוד גליקמן טירה. 2,100 יחידות דיור, צילום: נמרוד גליקמן

התוכנית עלתה כיוזמה עצמאית של עיריית טירה, בסיוע משרד השיכון, וקודמה בשיתוף פעולה מלא עם צוות הוותמ"ל תוך שילוב מהלכי שיתוף ציבור בהליך התכנון במטרה ליצור איזון ותכנון הולם לצורכי התושבים, בעלי הקרקעות ותושבי העיר.

התוכנית השנייה ממוקמת ביהוד-מונוסון והופקדה על ידי הוועדה לטובת הקמת מתחם מגורים ובו 4,100 יחידות דיור שייבנו במבני מגורים של 11-15 קומות בשילוב חזיתות מסחריות. מתוך כלל יחידות הדיור 1,000 יוקצו עבור דירות קטנות וכן 300 יח"ד לדיור מוגן.

התוכנית הינה על שטח של 800 דונם והיא ממוקמת ממערב ליישוב ובסמוך לדרכים הארציות 4622, 461 והקו הסגול של הרכבת הקלה המתוכנן אשר יכלול 2 תחנות שישרתו את האוכלוסייה שבמתחם. כמו כן, התוכנית כוללת 50,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, וכן הקמת אזור תעסוקה חדש על שטח של 196,000 מ"ר, אשר יהוה מנוף כלכלי חיוני לעיר. עוד כוללת התוכנית, שטחים עבור מבני ציבור ופארק עירוני נרחב שיוקם לאורך נחל אונו, מערכת שבילים עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים המאפשרת גישה וחיבור בין כל חלקי המתחם. התוכנית קודמה והוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל ותוכננה על ידי משרד ד.ס. בניין ערים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות