אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: רמ"י אישרה הקצאת קרקע משלימה לפרויקט פינוי בינוי הגדול בישראל צילום: צביקה טישלר

לראשונה: רמ"י אישרה הקצאת קרקע משלימה לפרויקט פינוי בינוי הגדול בישראל

הקצאת הקרקע המשלימה תזרז את הפרויקט בעיר ברחובות. בתכנון: בניית 9,500 דירות בשכונת קריית משה, הסובלת ממבנים ישנים ותשתיות רעועות. הקרקע המשלימה הוקפאה במשך שנים לבנייה בשל מגבלות רעש

06.05.2018, 14:38 | דותן לוי

רשות מקרקעי ישראל אישרה לראשונה הקצאת קרקע משלימה לטובת פרויקט פינוי בינוי שתאפשר את זירוז הפרויקט, כך הוחלט בישיבת הנהלה של רשות מקרקעי ישראל, בהשתתפות הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

ההחלטה קובעת, כי ניתן יהיה לייעד קרקע משלימה לצורך יצירת כדאיות כלכלית ליזמים בפרויקט לפינוי-בינוי הגדול ביותר בישראל, בשכונת קריית משה ברחובות. מדובר בשכונה שמאוכלסת כיום בשיעור גבוה של בני העדה האתיופית וסובלת ממבנים ישנים ומתשתיות רעועות. שכונה זו נכללת בהחלטת ממשלה בנושא קידום שילובם המיטבי של יוצאי אתיופיה, כאחת מחמש השכונות שלגביהן נקבע כי יקודמו תהליכי התחדשות עירונית.

קראו עוד בכלכליסט

הקרקע המשלימה - הוקפאה לבנייה בשל מגבלות רעש

על-פי ההחלטה, המדינה תקצה חטיבת קרקע בשטח של 1,200 דונם מדרום-מערב לשכונה, אשר במשך שנים ארוכות הוקפאה לבנייה לאור מגבלת הרעש הנובעת מהקרבה לשדה התעופה הצבאי בתל נוף. כחלק מתהליכי קידום התוכנית לקריית משה, הוסרה ההסתייגות מהבנייה באזור זה, בתנאי שהבנייה תתמוך בתהליכי ההתחדשות העירונית.

שכונת קריית משה ברחובות. ייבנו בניינים בני 20 קומות ובני 9 קומות, צילום: Droneimagebank שכונת קריית משה ברחובות. ייבנו בניינים בני 20 קומות ובני 9 קומות | צילום: Droneimagebank שכונת קריית משה ברחובות. ייבנו בניינים בני 20 קומות ובני 9 קומות, צילום: Droneimagebank

התוכנית החדשה תכלול בנייה גבוהה של 20 קומות לאורך הצירים הראשיים, שילוב מסחר ושטחים ציבוריים בקומות הקרקע, ובנייה של 9 קומות במתחמים העורפיים. כיום, כוללת השכונה 1,326 יחידות דיור בבנייה רוויה, המיועדות כולן לתהליכי פינוי-בינוי. על-פי התוכנית המוצעת, ייבנו 9,500 דירות מתוכן 350 דירות בדיור מוגן ו-300 דירות המיועדות לסטודנטים. מתוך כלל היחידות בתוכנית, ייבנו כ-3,500 בקרקע המשלימה. התוכנית מקודמת בוותמ"ל ובימים אלה נמצאת לקראת הפקדתה.

חיים אביטן, יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "מדובר בבשורה משמעותית עבור תושבי קריית משה בפרט ועבור הציבור בכלל, אנו עוברים מדיבורים למעשים".

עינת גנון, סמנכ"לית הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "הקצאת הקרקע המשלימה מהווה פתח להקצאות נוספות בעתיד, דבר שיאפשר לבצע התחדשות עירונית בהיקפים גדולים בכל רחבי המדינה. הפרויקט בקריית משה לווה בהליכי שיתוף ציבור מעמיקים וליווי חברתי של שיקום שכונות, ואף הוקמה לאחרונה מנהלת שכונתית חברתית, המיועדת למתן מענה וליווי שוטף של התושבים. נוסף על כך, נערכים מפגשים פרטניים בכל בניין ובניין, לצורך הנחיה של התושבים להתארגנות לקראת מימוש הפרויקט".

חלי קונטנטה, מנהלת מרחב מרכז ברשות מקרקעי ישראל: "אישור ההחלטה מהווה אבן דרך נוספת במימוש מחויבותה של רשות מקרקעי ישראל לפעול להגדלת היצע הדיור. זאת באמצעות שימוש יעיל במשאב הקרקע המצומצם בישראל, תוך הגדלת זכויות בנייה, שדרוג תשתיות ושיפור הבינוי, לרבות עבור אוכלוסיות מוחלשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
זמן אתיופיה!
מעודד אותי שהפרוייקט פינוי בינוי הכי גדול בארץ יתמקד בשכונה בה יש רוב של דיירים אתיופים, הגיע הזמן שמישהו ישדרג להם את החיים במדינה הזו שכבר התעללה בהם הרבה יותר מכל עלייה אחרת. ואם כבר מדברים על פיתוח של אזורים שנחשבו בעבר מוחלשים, גם ביזמות הפרטית אני רואה חשיבה עם אחריות חברתית אזרחית של משקיעים פרטיים באזורים לא נוצצים כמו תל אביב. למשל יש בלוד עכשיו את הפרוייקט פרי בסט של חברת פרי נדלן שבונה בלוד מתחם חדש שיכלול חדרי לימוד במרחבים המשותפים של המבנה עבור ילדי השכונה, רעיון נהדר וחינוכי לגמרי שגם יעודד את הילדים להיפגש לעשות שיעורים יחד במקום להשתכר ברחוב או להיות תקועים במסכים כל היום.
אברהם  |  22.05.18
3.
הרחבת תשתיות
פרויקט מאוד שאפתני ולא בטוח שלקחו בחשבון את התשתיות הקיימות. בניה מאסיבית כזו יכולה להראות מבחוץ יפה אבל מבפנים לעלות הרבה בעיות שיפגעו בסופו של דבר בתושבים הקיימים והחדשים. צריך לחזק יזמים ופרוייקטים כמו פרויקט best בלוד של פרי נדלן שבונים תוך כדי חיזוק והרחבת התשתיות.
מיטל  |  08.05.18