אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "נתנגד בכנסת לפסקת ההתגברות, פגיעה בשלטון החוק" צילום: מוטי קמחי

כחלון: "נתנגד בכנסת לפסקת ההתגברות, פגיעה בשלטון החוק"

פחות משעה אחרי שוועדת השרים אישרה תיקון לחוק שלפיו ניתן יהיה לחוקק מחדש חוק שנפסל על ידי בג"ץ ברוב של 61 חברי כנסת, הודיע שר האוצר כי מפלגתו תתנגד לתיקון בהצבעה בכנסת: "זו פגיעה בשלטון החוק, לא ניתן לגורמים קיצוניים להוביל את סדר יומה של מדינת ישראל"

06.05.2018, 14:40 | ynet
ועדת השרים אישרה מעקף לבג"ץ, אבל גורם בכיר בקואליציה מתכוון למנוע את קידומו בכנסת: שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון הודיע בצהריים (יום א') כי מפלגתו תתנגד במליאת הכנסת לחוק פסקת ההתגברות המגביל את בג"ץ, שאושר מוקדם יותר בוועדת השרים לענייני חקיקה. כחלון נעדר מישיבת הממשלה בגלל סיור בדרום, אך השר יואב גלנט ממפלגתו הצביע בוועדה בעד הגבלת בג"ץ.

קראו עוד בכלכליסט

"העברת החוק בוועדת שרים לחקיקה היא הפרה של ההסכם הקואליציוני ופגיעה בשלטון החוק", אמר כחלון שנעדר מההצבעה בוועדת השרים. "סיעת כולנו תמשיך להיאבק נגד חקיקת פסקת ההתגברות ונילחם, לא ניתן לגורמים קיצוניים להוביל את סדר יומה של מדינת ישראל".

משה כחלון , צילום: יאיר שגיא משה כחלון | צילום: יאיר שגיא משה כחלון , צילום: יאיר שגיא

כחלון ציין עוד: "אמרנו בשבועות האחרונים שאנו מוכנים לייצר דיון רחב על הסדרת היחסים בין בית המשפט לכנסת, זהו מהלך שיש לעשות בהסדרה לאחר שנים שהנושא לא טופל ולא בקיצוניות כפי שהתרחשה היום ובחד צדדיות כפי שפעלו היום".

11 חברים בוועדת השרים, בהם כאמור גם השר יואב גלנט ממפלגתו של כחלון, תמכו בהצעה מול אפס מתנגדים. השרים הצביעו על ההצעה של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) להוספת "פסקת ההתגברות" לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. התיקון לחוק יאפשר לכנסת לחוקק מחדש חוק שנפסל על ידי בג"ץ ברוב של 61 חברי הכנסת. כעת תועבר הצעת החוק לאישור הכנסת, ככל הנראה כבר ביום רביעי הקרוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות