אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות החלה לדרג את ביג: דירוג אשראי של -AA - דרגה אחת מעל מידרוג צילום: צפריר אביוב

מעלות החלה לדרג את ביג: דירוג אשראי של -AA - דרגה אחת מעל מידרוג

בחברת הדירוג ציינו כי הנכסים של ביג בישראל הם באיכות גבוהה שמשתקפת בשמירה על תפוסה מלאה לאורך זמן; מעלות: "תמהיל שוכרים מגוון, היעדר תלות בשוכר עיקרי ופיזור גיאוגרפי מחזקים את הפרופיל העסקי"

06.05.2018, 15:49 | אורן פרוינד

חברת ביג מרכזי קניות, בניהולו של איתן בר זאב, החלה להיות מדורגת גם על ידי חברת הדירוג S&P מעלות. זו העניקה לה דירוג מנפיק (דירוג שניתן לחברה) ברמה של -AA - רמה אחת מעל הדירוג הנוכחי של החברה על ידי חברת מידרוג.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, לאור מתודולוגיית שיקום החוב החדשה של מעלות, שמצ'פרת חברות עם בטחונות, היא העניקה נוץ' נוסף מעל לדירוג המנפיק של AA לאגרות החוב של החברה המובטחות בנכסי נדל"ן.

מתחם ביג בבאר שבע, צילום: חיים הורנשטיין מתחם ביג בבאר שבע | צילום: חיים הורנשטיין מתחם ביג בבאר שבע, צילום: חיים הורנשטיין

בחברת הדירוג מעלות ציינו כי "פרופיל הסיכון העסקי של ביג נתמך על ידי היקף תיק הנכסים הקיים, והגידול העקבי בשווי תיק הנכסים בארץ ובחו"ל". בדצמבר 2017 היו בבעלות החברה 53 נכסים מניבים (22 בישראל, 29 בארה"ב ושניים בסרביה) בשווי כולל של כ-8 מיליארד שקל, לא כולל קרקעות ופרויקטים בהקמה. זאת בהשוואה לכ-7.5 מיליארד שקל בדצמבר 2016 וכ-7.2 מיליארד שקל בדצמבר 2015. בנוסף, הפרופיל העסקי של החברה נתמך, להערכת S&P מעלות, על ידי מיצובה העסקי המוביל בתחום מרכזי המסחר הפתוחים בישראל הפועלים תחת המותג BIG.

כמו כן, מציינים האנליסטים של חברת הדירוג כי "הנכסים בישראל הם באיכות גבוהה, כפי שמשתקף בשמירה על שיעורי תפוסה של כ-100% לאורך זמן ובגידול בתוצאות ה-NOI מנכסים זהים לאורך זמן. תמהיל שוכרים מגוון, היעדר תלות בשוכר עיקרי ופיזור גיאוגרפי הולם של הפעילות בין ישראל וארה"ב, מחזקים את הפרופיל העסקי".

להערכת S&P מעלות, פרופיל הסיכון הפיננסי של ביג נתמך בתזרים המזומנים היציב מתיק הנכסים המניבים הקיים ומגידול הנובע בין היתר מרכישה של מרכזים חדשים בישראל ובחו"ל, הנבה מלאה של הנכס באשדוד אשר הקמתו הושלמה במהלך 2015 , ומגידול ב-NOI מנכסים זהים. בנוסף, סבורים בחברת הדירוג כי פרופיל הסיכון הפיננסי נתמך על ידי הגמישות הפיננסית של החברה, הנובעת מקיומם של נכסים בלתי משועבדים בהיקף הולם של כ-1.1 מיליארד שקל ומשיעור LTV נמוך של כ-40% על הנכסים המשועבדים בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות