אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בבית שמש: הוארך מעצרו של ראש אגף הנדסה צילום: שאטרסטוק

פרשת השחיתות בבית שמש: הוארך מעצרו של ראש אגף הנדסה

משה מונטג, שמעצרו הוארך בחמישה ימים, חשוד שנתן היתרים ואישורים לפרויקטי נדל"ן בעיר בתמורה לשוחד וטובות הנאה

06.05.2018, 16:39 | זוהר שחר לוי
פרשת השחיתות בבית שמש: בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (א') את מעצרם של כמה מהמעורבים בפרשה שנחשפה הבוקר, בהם יו"ר ועדת תכנון ובנייה בעירייה, משה מונטג, החשוד בקבלת שוחד בתמורה לקידום פרויקטים ומקורבו יצחק רבר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המשטרה, מדובר בפרשייה מורבת ומסועפת, בעלת מספר רב של חשודים ומעורבים. נציג היחידה הארצית לפשיעה כלכלית (היאל"כ), רס"ב רביב מרגלית, מדובר בחשודים ש"פעלו לאורך שנים רבות ביחד וביצעו עבירות של שחיתות ציבורית בעבור טובות הנאה וקידום האינטרסים האישיים שלהם תוך גרימת נזק לקופה הציבורית והתעלמות מוחלטת מהדין והחוק במדינה".

עוד לפי החשד, הכנסותיהם של החשודים מביצוע העבירות הוסתרו מרשויות האכיפה השונות. חשוד מרכזי בפרשה הוא ראש אגף ההנדסה ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעירייה, מונטג. במשטרה טוענים כי מתוקף תפקידו הוא נתן היתרים ואישורים בחוק התכנון ובנייה למספר פרויקטים של נדל"ן בעיר בית שמש "זאת בתמורה לקבלת שוחד וטובת הנאה". אחד הפרויקטים הללו גם נבדק על ידי משרד מבקר המדינה.

בית שמש, צילום: חורחה נובומינסקי בית שמש | צילום: חורחה נובומינסקי בית שמש, צילום: חורחה נובומינסקי

בעניינו של מונטג, קבע השופט גיא אבנון כי מעצרו יוארך ב-5 ימים שכן קיים "חשד סביר הקושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו.

חשוד נוסף שמעצרו הוארך, גם כן ב-5 ימים, בבית המשפט הוא יצחק רבר, הנחשב למקורב למונטג ומי ששימש כ"מאכער" בעסקת השוחד כביכול. סנגורו, עו"ד דרור מתתיהו, אמר בדיון: "מרשי אינו יזם ואינו עובד ציבור. על פי טענת המשטרה שימש כמאכער בלבד. ככל שטענה זאת נכונה, היא כשלעצמה אינה מהווה עבירה". נציג המשטרה אמר בעניינו של רבר, כי הוא נחשב לדמות מרכזית בפרשה ממש כמו עובדי הציבור וזאת מהסיבה שהוא קשור קשר הדוק לעירייה ולוועדה לתכנון ובנייה בבית שמש.

בין העצורים בפרשה זו גם יזמים של פרויקטים נדל"ניים בעיר, שלפי החשד נתנו לשוחד בתמורה לקידום ענייניהם ולקבלת אישורים ווהיתרים שלא כדין, ובניגוד לתוכנית. אחד מהם הוא לייב וולדמן שמעצרו הוארך ב-5 ימים. באת כוחו, עו"ד שרון כהנא, ציינה בדיון שמדובר בעניינו בפרויקט אחד ובהיתרים שניתנו לו כבר בשנת 2011. "מדובר ביהודי בן 70, חולה", אמרה עו"ד כהנא, "הוא לא הולך לשום מקום ולא מתכוון ללכת לשום מקום, אפשר למצוא חלופת מעצר שתמנע את שיבוש החקירה".

פרשת השחיתות בבית שמש נחשפה הבוקר עם מעצרם של 10 חשודים לחקירה ועיכובו לחקירה של חשוד נוסף, חלקם בכירים בעיריית בית שמש, בחשד לביצוע עבירות שוחד, קבל דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, עבירת מס ועבירות נוספות.

מדובר בחקירה המתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) שבלהב 433 ובשיתוף עם רשות המסים שהבוקר הפכה לגלויה לאחר תקופה ארוכה שבה התנהלה באופן סמוי. החקירה מלווה על ידי פרקליטות מחוז ירושלים. על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו, קיבלו לכאורה במסגרת תפקידם טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות