אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ירושלים והמדינה יממנו את מצעד הדגלים צילום: אלכס קולומויסקי

עיריית ירושלים והמדינה יממנו את מצעד הדגלים

המצעד מעורר ביקורת מאחר שחלק מהמשתתפים בו עוברים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה ומשמיעים קריאות גנאי כלפי התושבים הערבים;

06.05.2018, 21:44 | שחר אילן

שני שלישים מעלות מצעד הדגלים ביום ירושלים, שיחול ב־13 במאי, ימומנו על ידי המדינה ועיריית ירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

מועצת העיר ירושלים אישרה ב־26 באפריל שיתוף פעולה עם עמותת עם כלביא המארגנת את מצעד הדגלים. העירייה תממן את המצעד ב־300 אלף שקל, משרד החינוך ב־200 אלף שקל, החברה לפיתוח הרוב היהודי הנמצאת בבעלות משרד הבינוי והשיכון ב־150 אלף שקל. את יתרת הסכום - כ־350 אלף שקל - תשיג העמותה ממקורות עצמיים.

תקציב המצעד עומד על מיליון שקל: 270 אלף שקל לרישוי ואבטחה, 200 אלף שקל לפרסום, 200 אלף שקל להגברה ומסכים, 120 אלף שקל לבמות, 100 אלף שקל לדגלים, 50 אלף שקל לאמנים ו־60 אלף שקל למטרות שונות.

המצעד מעורר ביקורת רבה בגלל שחלק מהמשתתפים בו עוברים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה ומשמיעים קריאות גנאי כלפי התושבים הערבים. כתוצאה מכך האירוע גם משתק את החיים באזורים הערביים של העיר העתיקה.

מצעד הדגלים, צילום: עמית שאבי מצעד הדגלים | צילום: עמית שאבי מצעד הדגלים, צילום: עמית שאבי

במכתב ששלח יונדב הורוביץ מעמותת עם כלביא הוא מסביר: "זה כ־30 שנה שאנו מפיקים את האירוע המרכזי והגדול ביותר ביום חגה של ירושלים. באירוע משתתפים כ־80 אלף חוגגים שמבטאים בפועל את איחוד העיר בדגלי ישראל מונפים". המצעד יוצא מגן סאקר דרך מרכז ירושלים ושערי העיר העתיקה השונים לעצרת ברחבת הכותל בהשתתפות הרבנים הראשיים, ראש העירייה, שרים וחברי כנסת.

מנהל אגף תרבות ואמנות בעירייה יורם ברוורמן כתב לוועדה לפעולות משותפות של העירייה, שאגף תרבות רואה את האירוע בחיוב וממליץ לאשר את שיתוף הפעולה. הוא מציין שהאירוע אינו כרוך בתשלום.

יו"ר מרצ בירושלים לורה ורטון אמרה בתגובה: "ריקוד הדגלים הפך מזמן מחגיגה לאומית לסיוט לאומני. משנה לשנה התקציב עולה, והמעורבות הפוליטית, בעיקר של מי שמחפש את קולות הימין הקיצוני, השתלטה על האירוע".

מנכ"ל החברה לפיתוח הרובע היהודי הרצל בן ארי אמר ש"אני רואה בזה חשיבות ואני לא מכיר מחלוקת פוליטית סביב המצעד".

סגנית ראש עיריית ירושלים חגית משה מסרה בתגובה: "הרבה דברים במחלוקת קורים בירושלים, ולי אין שום מחלוקת עם מצעד הדגלים". לדברי משה, יש עלייה במימון משום שדרישות האבטחה של המשטרה גדלות משנה לשנה.

מימון עיריית ירושלים למצעד הדגלים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות