אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה: 58 מיליון לשיעורי תורה ותרבות חרדית צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת הכספים אישרה: 58 מיליון לשיעורי תורה ותרבות חרדית

ההקצבות מגדילות את תקציב התרבות היהודית והחרדית ב-128% - מ-46 מיליון ל-104 מיליון שקל. מדובר בארבע הקצבות קואליציוניות שונות שכולן מיועדות לתרבות יהודית וחרדית ולשעורי תורה

07.05.2018, 13:24 | שחר אילן

ועדת הכספים אישרה ארבעה העברות תקציביות קואליציוניות למטרת תרבות חרדית, תרבות יהודית ושיעורי תורה בסכום של 58 מיליון שקל. ההקצבות מגדילות את תקציב התרבות היהודית והחרדית מ-46 מיליון ל-104 מיליון, כלומר ב-128%. יצוין שלאור נסיון השנים הקודמות התקציב הזה עוד עשוי לגדול. ב-2017 גדל התקציב במהלך השנה מ-53 מיליון ל-177 מיליון, כלומר יותר מפי 3.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בארבע הקצבות קואליציוניות שונות שכולן מיועדות לתרבות יהודית וחרדית ולשעורי תורה. זאת, למרות ביקורת שמתחו חברי כנסת. בדברי ההסבר להקצבות נאמר ש"התקציב מיועד למימון פעולות תרבות יהודית למרכזים להעמקת החינוך היהודי ועבור מדרשות ליהדות וללימודי ארץ ישראל". בדברי ההסבר ובדיון לא פורט איזה מבין המפלגות הדתיות, הבית יהודי, יהדות התורה וש"ס, השיגה איזה חלק מהכסף. ההקצבות משרתות בחלקן הגדול ארגוני תרבות מפלגתיים וכן ארגוני החזרה בתשובה.

משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי   משה גפני | צילום: אלכס קולומויסקי משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי

ויכוח התפתח בין יו"ר הוועדה משה גפני מיהדות התורה לח"כ סתיו שפיר מהמחנה הציוני. גפני טען שלפני עשר שנים תקציב התרבות היהודית והחרדית היה גדול בהרבה. שפיר טענה שהתקציב דווקא גדל פי שניים. היא ביקשה לוודא שהכסף לא מגיע לעסקני הבית היהודי.

יו"ר ועדת הרפורמות ח"כ רחל עזריה מכולנו ביקשה לעכב את ההצבעה עד לפתרון בעיית הטיפול בילדים אלרגיים בבתי הספר. לדבריה, "שינו את הכללים לגבי סייעות המטפלות בילדים אלרגיים. אני מוצפת בפניות. אף אחד לא דיבר עם ההורים. הם מבקשים לא לאשר את ההקצבות עד שהנושא ייפתר". גפני אמר ש"זה דברים מזעזעים. אסור למדינה לעמוד מהצד", אבל קיים את ההצבעה בכל זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות