אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיר מהצפון וסגנו נחקרים בחשד לעבירות גניבה צילום: אבי מועלם

ראש עיר מהצפון וסגנו נחקרים בחשד לעבירות גניבה

פרט לשני הבכירים בעירייה נחקרים ביחידה הארצית לחקירות הונאה גם 5 עובדי ציבור. גם הם חשודים לכאורה בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים

07.05.2018, 14:24 | זוהר שחר לוי
ראש עיר מהצפון וסגנו נחקרים כעת (ב') ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) שבלהב 433 בחשד לעבירות גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים.

פרט לראש העיר וסגנו נחקרים ביחידה הארצית לחקירות הונאה גם 5 עובדי ציבור. לפי המשטרה, גם הם חשודים, כל אחד על פי חלקו, במעורבות לכאורה בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. החקירה נערכה לאחר מתן אישור פרקליטות המדינה.

ראש עיר חשוד בגניבה, צילום: shutterstock ראש עיר חשוד בגניבה | צילום: shutterstock ראש עיר חשוד בגניבה, צילום: shutterstock

אתמול חשפה המשטרה פרשת שחיתות בבית שמש עם מעצרם של כמה מעורבים בחשד לקבלת שוחד ומעצרם של כמה מהם הוארך בבית משפט השלום בראשון לציון. בין היתר נעצרי ו"ר ועדת תכנון ובנייה בעירייה, משה מונטג, החשוד בקבלת שוחד בתמורה לקידום פרויקטים ומקורבו יצחק רבר.

לפי המשטרה, מדובר בפרשייה מורכבת ומסועפת, בעלת מספר רב של חשודים ומעורבים. נציג היחידה הארצית לפשיעה כלכלית (היאל"כ), רס"ב רביב מרגלית, אמר במהלך הדיון כי מדובר בחשודים ש"פעלו לאורך שנים רבות ביחד וביצעו עבירות של שחיתות ציבורית בעבור טובות הנאה וקידום האינטרסים האישיים שלהם תוך גרימת נזק לקופה הציבורית והתעלמות מוחלטת מהדין והחוק במדינה".

עוד לפי החשד, הכנסותיהם של החשודים מביצוע העבירות הוסתרו מרשויות האכיפה השונות. חשוד מרכז בפרשה הוא ראש אגף ההנדסה ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעירייה, מונטג. במשטרה טוענים כי מתוקף תפקידו הוא נתן היתרים ואישורים בחוק התכנון ובנייה למספר פרויקטים של נדל"ן בעיר בית שמש "זאת בתמורה לקבלת שוחד וטובת הנאה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות