אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אישר לאיירון סורס את חלוקת הדיבינד - בסכום של 250 מיליון דולר צילום: planted design

ביהמ"ש אישר לאיירון סורס את חלוקת הדיבינד - בסכום של 250 מיליון דולר

100 מיליון דולר מהסכום יתבססו על קופת המזומנים של החברה ו-150 מיליון דולר על הלוואה בנקאית. החברה עדכנה שהיא מחזיקה בהתחייבויות עתידיות מצד לקוחות בסכום של 100-50 מיליון דולר

07.05.2018, 16:53 | מאיר אורבך

בית המשפט המחוזי בת"א אישר את בקשת איירון סורס לחלוקת דיבידנד של 250 מיליון דולר - החלוקה תתבסס על קופת המזומנים של החברה לצד הלוואה בנקאית. הדיבידנד נדרש לאישור של בית המשפט מכיוון שהחברה אינה עומדת במבחנים הנדרשים לחלוקה. 

תומר בר זאב מנכ"ל איירון סורס , צילום: דנה קופל תומר בר זאב מנכ"ל איירון סורס | צילום: דנה קופל תומר בר זאב מנכ"ל איירון סורס , צילום: דנה קופל

קראו עוד בכלכליסט

מתוך סכום החלוקה, 100 מיליון דולר יתבססו על קופת המזומנים של החברה. בסוף מרץ 2018 היתה לאיירון סורס יתרת מזומנים של 100 מיליון דולר וזו צפויה להגיע ל-130 מיליון דולר עד סוף יוני השנה (סוף המחצית השנייה).

 

150 מיליון דולר מסכום הדיבידנד יתבססו על הלוואה מסיליקון וואלי בנק. לצורך מימון החלוקה העמיד הבנק לחברה קו אשראי של  50 מיליון דולר, לצד הלוואה בסכום של 100 מיליון דולר. הלוואה זו תיפרע על פני שש שנים בתשלומים רבעוניים - בשנתיים הראשונות תיפרע 5% מהקרן בכל שנה, ב-3 שנים שלאחר מכן ייפרעו עוד 10% בכל שנה ובשנה האחרונה - 60% הנותרים.  

החברה עדכנה את בית המשפט כי היא מחזיקה ב'כרית ביטחון' בדמות התחייבויות עתידיות של לקוחותיה, בסכום של 100-50 מיליון דולר, שתאפשר לה לממן את פעילותה בשנה הקרובה. בין בעלי מניות איירון סורס נמנים הפרסומי ראובן אדלר, אלייד החזקות, סבן ונצ'רס, אריק צ'רניאק והקרנות ויולה ודיסרפטיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות