אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינפוסיס ההודית מחפשת רוכש לפאנאיה הישראלית צילום: infosys.com

אינפוסיס ההודית מחפשת רוכש לפאנאיה הישראלית

החברה, שנקנתה ב-200 מיליון דולר לפני כשלוש שנים, עמדה במרכזה של שערוריית שחיתות בהודו, שפגעה בתדמיתה של הרוכשת. עתה מוצעת למכירה, ביחד עם פעילויות נוספות של אינפוסיס

07.05.2018, 17:25 | מאיר אורבך

חברת הענק ההודית אינפוסיס מחפשת רוכשת לחברת פאנאיה הישראלית, אותה קנתה ב-200 מיליון דולר בשנת 2015. לפי דיווחים בעיתונות ההודית, מבקשת החברה למכור את פאנאיה לאחר שהעסקה נקשרה בשערוריה גדולה. כבר כעת העמידה החברה כ-90 מיליון דולר מתוך הרכישה למחיקה.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר תחילת ההאשמות סביב הרכישה וחוקיותה, החלו בהודו שורה של חקירות ופרישות של בכירים לרבות מנכ"ל החברה והיו"ר שלה. בבדיקה פנימית שעשתה החברה לא נמצאה שום בעיה הקשורה ברכישה, אך ככל הנראה שהוחלט למכור את פאנאיה לאור הרעש שנוצר סביבה.

מטה אינפוסיס, צילום: infosys.com מטה אינפוסיס | צילום: infosys.com מטה אינפוסיס, צילום: infosys.com

אינפוסיס פרסמה דו"חות לפיהם היא מעמידה למכירה שורת פעילויות, ביניהם זו של פאנאיה. מבקרים בעיתונות ההודית טוענים שהבדיקה שנעשתה לא היתה יסודית מספיק, והצביעו על כך שאינפוסיס לא פרסמה את הדו"חות שניקו את חברי הנהלתה מחשדות.

העסקה של רכישת פאנאיה הפכה להיות בעייתית לאחר שהחברה ההודית קיבלה ב-2017 שני מכתבים אנונימיים הטוענים שהעסקה היתה נגועה בשחיתות של בכירים. במכתב נטען כי פאנאיה נרכשה ב-200 מיליון דולר למרות שהערכות העמידו את שוויה על 162 מיליון דולר בלבד. בנוסף, הרכישה לא נעשתה לפי ההליכים הרגילים וסמנכ"ל הכספים של החברה, רג'יב בנסל, התנגד לעסקה. בנסל, כך נטען, היה מודע לחסרונות שברכישת פאנאיה וחבילת הפיצויים שקיבל יועדה לקנות את שתיקתו.

המדליף טען גם כי מנכ"ל אינפוסיס קידם את הרכישה כדי להטיב עם אחד ממייסדי SAP, האסו פלאטנר, שהחזיק אחוזים בחברה הישראלית והיה המעסיק שלו לפני שעבר לחברה ההודית.

פאנאיה, שנוסדה ב־2006, היתה אחת מחלוצות הענן בישראל. היא פיתחה שירות לארגונים גדולים המאפשר להם לנהל דרך הרשת שדרוג תוכנות ארגוניות כגון SAP ואורקל. החברה גייסה 58 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות