אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבינלאומי מייקר עמלות לפעילי שוק הון כבדים צילום: אוראל כהן

הבינלאומי מייקר עמלות לפעילי שוק הון כבדים

הבנק המוביל בהכנסות מפעילות בשוק ההון הודיע על ייקור עמלות, בעיקר למסחר באג"ח. הבינלאומי: "העלויות גדלו, אך אנחנו עדיין הזולים בשוק"

08.05.2018, 07:41 | רחלי בינדמן

הבנק הבינלאומי, השחקן הגדול ביותר בפעילות בשוק ההון במונחי הכנסות מפעילות בניירות ערך, מייקר עמלות לשחקנים כבדים שמוגדרים כעסקים גדולים (מחזור של יותר מ־5 מיליון שקל בשנה). הייקור נכנס לתוקף לפני כשבוע וכולל עמלות פדיון של אג"ח הנסחרות בתל אביב (נגבות כשהאג"ח מגיעות למועד פדיון).  

קראו עוד בכלכליסט

כך, למשל, פדיון של ניירות ערך בהיקף של עד 10,000 שקל יגרור עמלה מינימלית של 40 שקל או 0.7% מהעסקה, לפי הגבוה; לעומת 8.5 שקלים או 0.5% עד עתה. בבנק מייקרים גם את העמלות למסחר בניירות ערך זרים. עמלת הקנייה והמכירה והפדיון של אג"ח חו"ל ועסקאות במוצרים מובנים תהיה 40 דולר (כ־144 שקל) לפחות לעומת 8.5 שקלים עד כה.

חברות ופעילים משמעותיים בשוק ההון מתמקחים עם הבנקים על העמלות, ולכן מדובר רק בנקודת פתיחה למשא ומתן. גם לאחר ייקור התעריפים, הבינלאומי, שבראשו עומדת המנכ"לית סמדר ברבר־צדיק, נחשב זול יחסית.

מהבינלאומי נמסר: ״שינוי התעריפים כלל הוזלה של כמה עמלות - הן ליחידים והן לעסקים - וכן ייקור שלוש עמלות רק לעסקים גדולים, בדרך כלל פעילים גדולים בשוק ההון, שנובע מייקור בעלויות. גם לאחר העדכון התעריף בבינלאומי נמוך לעומת מתחרים, כשבשתיים מהן הוא הזול ביותר".

 

 

סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי , צילום: אוראל כהן סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי | צילום: אוראל כהן סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות