אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשש באסיה: המכסים של טראמפ יפגעו בכלכלות המתעוררות צילום: גטי אימג'ס

חשש באסיה: המכסים של טראמפ יפגעו בכלכלות המתעוררות

נשיא ארה"ב מאיים להטיל מכסים בהיקף של 150 מיליארד דולר על מוצרים סיניים, אך יהיו עוד נפגעים פרט לכלכלה השנייה בגודלה בעולם; האטה של 1% בצמיחת סין תגלח 0.3% בשאר מדינות היבשת, הכלולות בשרשרת היצוא והיבוא שלה

07.05.2018, 19:20 | שירות כלכליסט
האיום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להטיל מכסים בהיקף של 150 מיליארד דולר על מוצרים סיניים צפוי לגרום לנזקים מרחיקי לכת לכלכלות המתעוררות של אסיה - זה החשש שעלה בשבוע שעבר בכינוס השנתי של הבנק לפיתוח אסיה שהתקיים במנילה.

קראו עוד בכלכליסט

מדינות דרום־מזרח אסיה פגיעות במיוחד להשפעת המכסים, משום שתרומתן למוצרי היצוא הסיניים משמעותית. "ברחבי אסיה קיימת שרשרת ייצור, כך שמתחים בין ארה"ב לסין בזירת הסחר ישפיעו על השרשרת כולה", ציינה צ'ין־יונג פארק, בכירה בבנק לפיתוח אסיה, בראיון לרשת CNBC.

סחורות הביניים מהוות יותר מ־50% מהיצוא וגם מהיבוא של דרום־מזרח אסיה וסין, כך לפי דו"ח של מכון קוריאה למדיניות כלכלית בינלאומית. כתוצאה, אם תאט הצמיחה הסינית ב־1% בשל נטל המכסים, הדבר עלול לגלח 0.3% מהצמיחה בשאר אסיה. אלה חדשות רעות במיוחד עבור הפיליפינים, שקצב הצמיחה שלה הוא מהמהירים באזור. כ־17% מהיצוא שלה הם חלק משרשרת היצוא והיבוא הסינית.

מניילה, בירת הפיליפינים. תיפגע במיוחד, צילום: בלומברג מניילה, בירת הפיליפינים. תיפגע במיוחד | צילום: בלומברג מניילה, בירת הפיליפינים. תיפגע במיוחד, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות