אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המחלבות הגדולות שכחו את המחאה החברתית

המחלבות הגדולות שכחו את המחאה החברתית

הדרישה של המחלבות להעלאת מחירי החלב שבפיקוח עלולה להוביל אותן למשבר אמון חדש מול הצרכנים, שעדיין זוכרים את מחאת הקוטג’ של 2011

08.05.2018, 08:21 | נורית קדוש
קשה להבין כיצד מתבזה שר החקלאות אורי אריאל ומציע בכתב לשר האוצר משה כחלון לחלק 80 מיליון שקל כמענק לבעלת השליטה בתנובה, ברייט פוד הסינית, לשטראוס ולבעלת טרה קוקה־קולה. אפשר רק להעריך שלא מדובר ביוזמה עצמאית של השר החרוץ, אלא כניעה למסע לחצים שמפעילות עליו המחלבות לפעול למיגור המצב לפיו הן סופגות את עליית מחיר החלב הגולמי. הטענה הבסיסית היא אולי נכונה, אולם תרגומה לדרישה להעלאת מחירי החלב שבפיקוח לצרכנים לא מובנת, שכן הנוסחה "החכמה" של סוארי מכילה גם מנגנון פיצוי על התקופה בה עלה המחיר למחלבה.

הממשלה מחמיצה את הורדת מחירי החלב שר החקלאות אורי אריאל מבקש לפצות את המחלבות שדורשות להעלות את מחירי החלב, בזמן שבממשלה תקועים שלושה מהלכים משמעותיים שיכולים להפחיתם נורית קדוש, תגובה אחתלכתבה המלאה

המחלבות הגדולות, שעדיין מלקקות את פצעיהן ממחאת הקוטג' של קיץ 2011, מובילות את אריאל להעלות מחירים לצרכן במוצרי היסוד מתוצרתה או לחילופין ליזום עבורן מענק מהמדינה, אותו נשלם אנחנו הצרכנים דרך כספי המסים.

קוטג קוטג'. המחלבות הגדולות עדיין מלקקות את פצעיהן מהמחאה | צילום: חיים צח קוטג

נראה כי במחלבות שכחו את חרם הצרכנים והשלכות המחאה החברתית על תדמיתן, שכן מדובר בענף המזון היחיד שמוביל מאז 2013 מהלך להעלאת מחירים לצרכן. אם במחלבות לא היו חוששים מהתרת הברית עם הרפתנים שנהנים מכל התייקרות במחיר המטרה, היו ראשיהן מצהירים בגלוי שאין מקום להעלאת מחיר המטרה ונמנעים בכול מחיר מחיבוק הדוב של אריאל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות