אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטלטלה נמשכת: נחום ביתן ממנה סמנכ"ל כספים נוסף

הטלטלה נמשכת: נחום ביתן ממנה סמנכ"ל כספים נוסף

ל"כלכליסט" נודע כי רו"ח איל וינברג מונה לסמנכ"ל כספים משותף לצד מייק דרזי שמחזיק בתפקיד למעלה משני עשורים. במקביל מונה נתי בר לסמנכ"ל השיווק בקבוצה והוא יחליף את ארז אייזנברג שפוטר לפני שבועיים על רקע מחלוקות עם ביתן

08.05.2018, 11:08 | נורית קדוש

שבועיים אחרי חשיפת "כלכליסט" על טלטלה בצמרת יינות ביתן, מתרחבים השינוים בהנהלת רשת המזון השניה בגדולה.

ל"כלכליסט" נודע כי נחום ביתן מינה את רו"ח איל וינברג לתפקיד סמנכ"ל הכספים משותף לצידו של מייק דרזי. דרזי נחשב לאיש אמונו של ביתן ומחזיק בתפקיד למעלה משני עשורים. גורמים בחברה טענו לפני שבועיים כי דרזי צפוי לסיים את תפקידו על רקע מחלוקת עם ביתן, אולם ביתן ודרזי הכחישו זאת. אלא שכעת, לראשונה יאלץ דרזי לחלוק את התפקיד עם רו"ח וינברג. רו"ח וינברג כיהן בשלוש שנים האחרונות כמשנה למנכ"ל ומנהל החטיבה הבינלאומית של קבוצת ויסוצקי. לפני כן שימש כ-13 שנה כסמנכ"ל חטיבת הכספים ופיתוח עסקי של הקבוצה והיה חבר הנהלה המצומצמת והדירקטוריון. במסגרת תפקידיו הקודמים היה מעורב בתהליכי ייעול שרשרת אספקה ולוגיסטיקה, תהליכי מיזוגים ורכישות, הקמה וניהול של מערך מכירות בינלאומי ופתיחת שווקים בינלאומיים. 

בנוסף, מינה ביתן את נתי בר, בעל ניסיון של 18 שנים בשוק המזון, לסמנכ"ל השיווק בקבוצה. בחמש השנים האחרונות שימש בר כמנכ"ל "לחמי" מקבוצת ויסוצקי ולפני כן שימש כסמנכ"ל מכירות בקבוצה. כמו כן, שימש בעבר בשורה של תפקידים בשטראוס ישראל, האחרון שבהם כמנהל השוק המאורגן והסחר. במסגרת תפקידו ביינות ביתן יהיה אחרי להוביל את אסטרטגיית השיווק והסחר של הקבוצה כולה. בר מחליף את ארז אייזנברג, סמנכ"ל השיווק של הקבוצה שפוטר לפני שבועיים על רקע מחלוקת עם ביתן.

נחום ביתן, צילום: אוראל כהן נחום ביתן | צילום: אוראל כהן נחום ביתן, צילום: אוראל כהן

אייזנברג ליווה את ביתן במשך ארבע וחצי שנים, במהלכן, היה שותף למיזוג רשת כמעט חינם ובהמשך למיזוג עם מגה. בחודשי הקיץ, בעת שהיה ביתן בחופשה משפחתית בחו"ל, היה זה אייזנברג שניהל את פן התקשורתי במשבר עם חברת נטו שהפסיקה לספק לרשת סחורה. במהלך אותה תקופה, חוותה הקבוצה של ביתן תקופה קשה שבאה לידי ביטוי בסיקור תקשורתי מקיף, שלא נהדף דיו על ידי החברה. בעקבות המשבר, החליף ביתן עם שובו את מערך יחסי הציבור וגייס את זמיר דחב"ש, כיועץ התקשורת, ככל הנראה שלא בידיעתו ולא על דעתו של אייזנברג. דחב"ש חשף את ביתן לתקשורת והוביל לכך שבפעם הראשונה, הציג ביתן נתונים פיננסיים על החברה הפרטית והדף בהצלחה את המידע לפיו החברה בקשיים. לא מן הנמנע שעל רקע זה, העמיקה המחלוקת בין ביתן לאייזנברג, בסופה סיים את כהונתו.

שינויים אלו בצמרת ביתן יוצאים לדרך כחודשים לאחר עזיבת שני בכירים נוספים. יניב בן אלי ודוד מלכה, שכיהנו כסמנכ"לי הסחר, סיימו תפקידם בקבוצה .מדובר בשניים מהתפקידים המרכזיים ברשת, שאיישו אנשי אמון של ביתן במשך שנים ארוכות ונחשבו מקורבים לבעל השליטה . מלכה היה אחראי על תחום המזון הטרי ובן אלי על הקשר המסחרי עם הספקים הגדולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות