אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצייצים בלחש: טוויטר מפתחת שירות צ'ט אישי מוצפן צילום: גטי אימג'ס

מצייצים בלחש: טוויטר מפתחת שירות צ'ט אישי מוצפן

סטודנטית למדעי המחשב חשפה רכיב קוד של הרשת החברתית שנקרא Secret Conversation וצפוי לאפשר שיחה מוצפנת מקצה לקצה. מדובר בתכונה שביקש אדוארד סנודן אישית ממנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי

08.05.2018, 11:15 | עומר כביר
טוויטר בוחנת שילוב אפשרות לביצוע שיחות מוצפנות מקצהאל קצה במערכת ההודעות האישיות שלה - כך לפי קוד שמוטמע באפליקציית האנדרואיד של הרשת החברתית, אותו זיהתה סטודנטית למדעי המחשב.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשנה וחצי, מדליף ה-NSA אדוארד סנודן ביקש ממנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, לפתח יכולת לבצע בשירות שיחות בהצפנה מלאה כך שהתוכן שבהן יהיה נגיש רק למשתתפי החברה ואפילו החברה עצמה לא תוכן לקרוא אותו. דורסי השיב: "סביר וזה משהו שנחשוב עליו".

מנכ"ל טוויטר, ג מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי | צילום: בלומברג מנכ"ל טוויטר, ג

עתה, מסתבר שתשובתו של דורסי לא היתה רק מס שפתיים ושהחברה אכן מפתחת יכולת כזו. הקוד, שזיהתה סטודנטית בשם ג'יין מנצ'ון וונג נמצא בתוך קובץ ההתקנה של טוויטר לאנדרואיד (APK), שלא פעם כולל קוד של תכונות שטרם הושקו.

התכונה, שמכונה שיחה סודית (Secret Conversation), תהיה זמינה כנראה כחלק מפונקציית המסרים האישיים בטוויטר. משתמשים יוכלו, בין השאר, לצפות גם במפתחות ההצפנה שלהם ושל חברם לשיחה.

טוויטר סירבה להתייחס רשמית לנושא, ואולם דורסי הגיב לאחד הדיווחים עם אמוטיקון של לחישה – מעין אישור לא רשמי לכך שהחברה אכן מפתחת תכונה זו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות