אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Drive.ai תפעיל שירות הסעות אוטונומיות ביולי צילום: אתר drive.ai

חברת Drive.ai תפעיל שירות הסעות אוטונומיות ביולי

מיניוואנים עצמוניים של החברה, אותה הקימו מדעני בינה מלאכותית מ-MIT, יתחילו להסיע עובדים בעיר פריסקו שבטקסס. השירות יינתן בחינם בחצי השנה הראשונה, ויתפקד בנתיב בו אין תחבורה ציבורית

08.05.2018, 17:51 | יואב סטולר
חברת drive.ai תחל בחודש יולי להפעיל שירות נסיעות שיתופיות במיניוואנים אוטונומיים במדינת טקסס. השירות שיפעל בעיר פריסקו שבדרום ארצות הברית ייסע עובדים מאזור התעסוקה של העיר אל מוקדי הקניות והמסעדנות שלה בקו קבוע שיעניק את הקישור בין השימושים השונים.

קראו עוד בכלכליסט

drive.ai שהוקמה על ידי מדעני בינה מלאכותית מאוניברסיטת סטנפורד היוקרתית מפתחת יכולות נהיגה ממוחשבת בתצורה של אלגוריתם לומד. כך, בחברה מאמינים בפתרון של תוכנה המהווה "מוח" שתהיה אחראית ללמוד את מקטעי הכביש השונים ולייתר את הנהג.

המרחק הקצר יחסית לנסיעה בין מוקדי המשרדים, המסחר והתעשייה של פריסקו מהווה מבחינת drive.ai דוגמה לזירת התבססות טובה לפתרון האוטונומי. לטענת החברה, המרחק ארוך מדי מכדי שהעובדים יעשו אותו ברגל שוב ושוב במהלך השבוע, אבל אינו מצדיק קו של תחבורה ציבורית תדירה בצורה המסורתית.

המונית האוטונומית של Drive.ai, צילום: אתר drive.ai המונית האוטונומית של Drive.ai | צילום: אתר drive.ai המונית האוטונומית של Drive.ai, צילום: אתר drive.ai

כך, בעידוד העירייה והנהלת פארק העסקים של פריסקו יתחיל לפעול השירות, לתקופת ניסיון בת חצי שנה במהלכה לא ייגבה כסף מהנוסעים.

נסיעה ברכב אוטונומי היא לא דבר חדש עבור החוק והכבישים הציבוריים בטקסס, שנחשבת לאחד ממוקדי הניסויים האמריקאיים בתחום. בהתאם לחוק הקיים, יהיה מאחורי ההגה נהג לשעת חירום שישתלט על רכב ההסעים בשעת הצורך. עם זאת, פתיחתו של שירות נסיעה שיתופית שכזה עדיין נחשב לסנונית חדשה בתחום הרכב האוטונומי - עוד צעד שנרשם בדרך להטמעת הטכנולוגיה והבאתה לבשלות.

מלבד הניסוי בפריסקו, נסיעות פעילות של שירותי שאטלים אוטונומים כבר ראו אור במסגרת ניסויים במקומות שונים בעולם. למשל, באסטוניה פעילות מערכות להסעת נוסעים באזורי תעסוקה, מסחר ומוקדים אסטרטגיים כמו אזורי תפעול שונים ושדות תעופה. פיילוט דומה נערך גם בלאס וגאס, ובקמפוס של חברות טכנולוגיה מובילות שמעוניינות לבחון את השימוש בפיתוחים וגם להינות מפירות הטכנולוגיה לפני כולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות