אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וודאפון רוכשת פעילות כבלים של ליברטי ב-19 מיליארד יורו צילום: בלומברג

וודאפון רוכשת פעילות כבלים של ליברטי ב-19 מיליארד יורו

ענקית הסלולר הבריטית רוכשת את עסקי ליברטי בגרמניה, הונגריה, רומניה וצ'כיה – בעסקה שהופכת אותה לספקית על בשוק האירופי, עם יכולת לספק ללקוחות שירותים קווים, סלולר וכבלים.

09.05.2018, 10:05 | שירות כלכליסט

קבוצת וודאפון מבריטניה (Vodafone) מתרחבת באירופה באמצעות רכישת ענק של פעילות כבלים בארבע מדינות ביבשת - והופכת למעצמת שירותי תקשורת אירופית גדולה עוד יותר מכפי שהיתה עד כה.  

קראו עוד בכלכליסט

חברת הסלולר הבריטית רוכשת מחברת הכבלים הגדולה בעולם ליברטי גלובל (Liberty Global) את פעילות התקשורת שלה בגרמניה, הונגריה, רומניה וצ'כיה, תמורת 19 מיליארד יורו, 10.6 מיליארד יורו במזומנים והיתר במניות. המיזוג ייצור קבוצת ענק, כאשר וודאפון תספק ללקוחות במדינות האמורות את כל שירותי התקשורת המרכזיים - כבלים, אינטרנט, סלולר וטלפון קווי.

העסקה משקפת את המגמה של השנים האחרונות בשוק התקשורת העולמי, של מיזוגים בין חברות כבלים לקבוצות סלולר וטלפוניה, המיועדים לייצר גופים בעלי יכולת לספק ללקוחות מגוון נרחב ככל היותר של שירותים תחת חשבון אחד.

שתי החברות ציינו בדיווח המשותף כי במהלך השנים האחרונות ניהלו כמה וכמה פעמים שיחות על מיזוג אפשרי, אך אי הסכמה על המחיר מנעה התקדמות לקראת עסקה. בחודש פברואר הודיעה ודאפון על חידוש השיחות, והפעם בין הצדדים היתה הסכמה בשאלת שווי הפעילות שעל הפרק. העסקה משקפת את האסטרטגיה הכוללת של החברה הבריטית, להיות ספק התקשורת הגדול (או השני ברשימה לכל הפחות) בכל 20 המדינות שבה היא פועלת.

מטה חברת ליברטי ממוקם בדנבר והיא נסחרת בנאסד"ק, אך היא רשומה מבחינה משפטית בלונדון ופועלת ב-12 מדינות באירופה, כולל בריטניה. העסקה עם וודאפון אינה כוללת את פעילותה של ליברטי בבריטניה, המתחרה עם זו של ודאפון, שכן ברור שהרגולטור המקומי לא היה מאשר עסקה שכזו.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות