אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכתב כוונות לא מחייב על עסקה של 30 מיליון דולר לאירונאוטיקס

מכתב כוונות לא מחייב על עסקה של 30 מיליון דולר לאירונאוטיקס

חברת המל"טים חתמה על מכתב הכוונות מול לקוח בטחוני באסיה - לצדדים ניתנה תקופה של 90 יום להגיע להסכם מחייב, שאם אכן ייחתם יבוצע בתקופה של שנתיים

09.05.2018, 11:45 | חזי שטרנליכט

יצרנית המל"טים אירונאוטיקסדיווחה הבוקר (ד') שהחברה הבת קונטרופ (מוחזקת ב-50%) חתמה על מכתב כוונות בלתי מחייב לעסקה של 30 מיליון דולר.

מכתב הכוונות נחתם מול לקוח בטחוני באסיה, ואם הוא יבשיל לכדי הסכם מחייב, תקופת הביצוע לעמוד על שנתיים.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכמות שנקבעו במכתב, לצדדים ניתנה תקופה של 90 יום להסדרת הסכם על עסקה. אם המו"מ שיתנהל בתקופה זו לא יבשיל לכדי הסכם סופי, יבוטלו ההתחייבויות שנכללו במכתב.

אירונאוטיקס כבר 'סיפקה' בשנים האחרונות אירוע של מכתב כוונות מרשים שלא הבשיל עד כה להסכם סופי ומחייב על עסקה. ערב ההנפקה בבורסה חתמה החברה על מכתב שכזה, על סכום גבוה הרבה יותר של 291 מיליון דולר, ומאז לא נרשמה כל התקדמות בעניין. אף שהמכתב  לא הוביל לעסקה הוא עדיין לא פקע ולא בוטל, כפי שעולה מהדוחות הכספיים שפרסמה החברה לסיכום 2017 (שפורסמו במרץ השנה).

בדוחות מציינת החברה בעניין כתב הכוונות מאפריל 2016, כי "בכוונת הצדדים להיכנס למשא ומתן מואץ במטרה לחתום בתקופה הקרובה על הסכם לרכישת מערכות מל"טים". עוד נכתב כי "על פי מכתב הכוונות, ההסכם, ככל שיחתם, יתפרס על פני שלוש שנים".

החברה הוסיפה את האזהרה הנדרשת הצופה פני עתיד: "בשלב זה, אין ביכולת החברה להעריך האם מכתב הכוונות יהפוך, כולו או חלקו, להסכם מחייב בין הצדדים, וכן את התנאים שיכללו בהסכם הסופי, ככל שייחתם".

עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן מנכ"ל אירונאוטיקס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות