אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירי עורכי הדין בישראל נגד פסקת ההתגברות: "הכוונה להגביל את סמכותו של ביהמ"ש העליון - מקוממת" צילומים: מאיר אזולאי, כפיר סיון, יורם רשף

בכירי עורכי הדין בישראל נגד פסקת ההתגברות: "הכוונה להגביל את סמכותו של ביהמ"ש העליון - מקוממת"

כ-150 עורכי דין, בהם אלי זהר, רם כספי, צבי אגמון, דורי קלגסבלד ונדב ויסמן, פרסמו הבוקר בעיתונות מודעת ענק ולפי הם קוראים לכנסת להגן על עצמאות בית המשפט העליון. "פגיעה בבית המשפט העליון תהא בכיה לדורות", נכתב

09.05.2018, 12:13 | זוהר שחר לוי

כ-150 עורכי דין פרסמו הבוקר (ד') בעיתונות מודעת ענק ולפיה הם מתנגדים לפסקת ההתגברות וקוראים לכנסת להגן על הדמוקרטיה הישראלית ועל עצמאות בית המשפט העליון. "הכוונה לפגוע בבית המשפט העליון באמצעות הגבלת כוחו וסמכותו מדאיגה, מטרידה ומקוממת, זו תהא בכייה לדורות", כך נכתב במודעה.

קראו עוד בכלכליסט

על המודעה חתומים בין השאר בכירי עוה"ד בישראל, בהם יוזם המהלך, עו"ד נדב ויסמן, שותף במשרד מיתר ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות', דני גבע, ד"ר ישראל (רלי) לשם, איל רוזובסקי, מאיר לינזן, אלי זהר, רם כספי, אלקס הרטמן, גיורא ארדינסט, דב וייסגלס, פנחס רובין, פרופק יוסף גרוס, צבי אגמון, דוד תדמור, דורי קלגסבלד, רחל בן ארי ורחל לויתן.

מימין: עו"ד אלי זהר, צבי אגמון ורם כספי, צילומים: מאיר אזולאי, כפיר סיון, יורם רשף מימין: עו"ד אלי זהר, צבי אגמון ורם כספי | צילומים: מאיר אזולאי, כפיר סיון, יורם רשף מימין: עו"ד אלי זהר, צבי אגמון ורם כספי, צילומים: מאיר אזולאי, כפיר סיון, יורם רשף

"הכוונה לפגוע בבית המשפט העליון באמצעות הגבלת כוחו וסמכותו מדאיגה, מטרידה ומקוממת", כותבים עורכי הדין במודעה. לדבריהם, מאז קום המדינה פעל בית המשפט העליון ללא ליאות להגנת זכויות האזרח והפרט בישראל. "כל אדם בישראל", כך נכתב, "נהנה מהגנת בית המשפט כרשות עצמאית ובלתי תלויה. בהגנת זכויות האזרח והפרט נהג ונוהג בית המשפט העליון במתינות, בזהירות, בשיקול דעת ובחכמה. דמוקרטיה היא שלטון הרוב, אך דמוקרטיה מתאפיינת גם בהגנה על זכויות המיעוט."

הפרקליטים טוענים כי פסקת ההתגברות שעברה השבוע בוועדת השרים ושמשמעה הגבלת כוחו של בית המשפט העליון וקיצוץ סמכויותיו "יפגעו קשות באופייה הדמוקרטי של המדינה ויפגעו בערכי החופש, השוויון והצדק עליהם המדינה מושתתת".

"פגיעה בבית המשפט העליון", נכתב עוד במודעה, "תגרום נזק לדמותה של המדינה ולמעמדה הבינלאומי. פגיעה בבית המשפט העליון תהא בכיה לדורות. אנו קוראים לראש הממשלה, לשרים ולחברי הכנסת לשמור על מעמדו של בית המשפט העליון ולהימנע מחקיקת פסקת ההתגברות".

בראיון שהתפרסם עמו אתמול (ג') ב"כלכליסט", קרא עו"ד גיורא ארדינסט, שותף מייסד של משרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות', לקולגות להשמיע קול ברור נגד פסקת ההתגברות ולהפגין תמיכה בבית המשפט העליון. "יש מסע שיסוי נגד העליון", תקף, הרוב יכול לקבוע שממחר אין טיסות בשבת – וכך יהיה".

עו"ד ארדינסט הוסיף כי חוק ההתגברות הוא מצער ומעציב וכי "פסקת ההתגברות ממחישה את הכוונה של מי שרצה להעביר את החוק, והיא שהרוב יכול לעשות הכל בלי ביקורת שיפוטית. זאת מחשבה לא דמוקרטית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
זה מה שרציתם מצביעי ״מחל״?? אנחנו הופכים לדיקטטורה
האסון מגיע במהירות. ישראל הופכת לדיקטטורה פאשיסטית. נתניהו הפושע מוכר את הדמוקרטיה שלנו תמורת חסינות. כל מי שרוצה ״להיות עם חופשי בארצנו״ - זה הזמן לקום ולומר לא. כי אחרי שיעבירו את החוקים הפאשיסטים כולנו נהייה פושעים אם נתנגד לנתניהו. האיש חסר מעצורים, פושע שיעשה הכל להימלט מהחוק. הוא מבטיח לחרדים הכל, על חשבון הרוב החילוני, כדי שיתמכו בחסינות ובפסקת התגברות וכל הדברים האלה משמעם דיקטטורה.
מיכאל  |  28.04.19
16.
איזה מועדון...
אני נגד פסקת ההתגברות המוצעת. אבל כשאני רואה את אוסף החברים הזה, מתחשק לי דווקא להיות בעד. אבל אז אני נזכר באפי נווה שתומך בשרת המשפטים שמקדמת את הפסקה, ושוב בא לי להיות נגד. בקיצור, גם מועדון "אצולת" וגם מועדון "עסקונת" עורכי הדין מעוררים תחושה דומה. שתי קבוצות של אנשים שבעים שמשרתים בעיקר בעלי הון. קניית עצות מכל אחד מהם בקשר למה טוב ל"ברקוביץ'" מראשון לציון או ל"ביטון" מחדרה - על אחריותכם בלבד.
משפטן  |  11.05.18
לכל התגובות