אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה להפקדה תוכנית המתאר לכפר יונה: תוספת של 13 אלף יח"ד צילום: נמרוד גליקמן

אושרה להפקדה תוכנית המתאר לכפר יונה: תוספת של 13 אלף יח"ד

התוכנית צפויה להגדיל את היישוב עד לאוכלוסייה של כ-80 אלף תושבים ולקדם הקמה של מרכז עסקים חדש בסמוך לכביש 4. כלקח מתוכניות מתאר בערים אחרות, שלבי הפיתוח של אזורי התעסוקה והמגורים החדשים, יותלו בביצוע פתרונות תחבורה

09.05.2018, 12:12 | דותן לוי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז אישרה להפקדה את תוכנית המתאר לכפר יונה הכוללת תוספת של כ- 13,000 יח"ד שיחד עם השכונות החדשות שטרם אוכלסו, יביאו את היקף גידול אוכלוסיית היישוב עד ל-80 אלף תושבים. כיום מונה היישוב כ-22 אלף תושבים, המתגוררים בכ-5,000 בתי אב, כלומר התוכנית מגדילה את הישוב כמעט פי 4. השטח הבנוי של כפר יונה מתפרש על כ- 4,000 דונם, מתוך כ- 11,500 דונם והיא ממוקמת בין מדרשת רופין בצפון, פרדסיה בדרום, כביש 4 במערב וכביש 6 במזרח.

מעבר לבנייה למגורים, התוכנית מציעה להקים אזור תעסוקה בהיקף של מיליון מ"ר, בסמיכות לכביש 4, אשר ישען על מערך תחבורה ציבורית ויסייע ביצירת מקומות עבודה חדשים עבור התושבים. עוד כוללת התוכנית שטח פתוח בהיקף של 360 דונם במערב היישוב וישמש כפארק עירוני וכמעבר אקולוגי טבעי שמתחבר לשטחים החקלאיים הגובלים מצפון ומדרום.

שטח חקלאי ליד כפר יונה, צילום: נמרוד גליקמן שטח חקלאי ליד כפר יונה | צילום: נמרוד גליקמן שטח חקלאי ליד כפר יונה, צילום: נמרוד גליקמן

עוד קובעת התוכנית כי רחוב העצמאות יהפוך לציר מרכזי ביישוב, לאורכו יפותחו תעסוקה, מסחר ומגורים. בשכונות החדשות תותר צפיפות עירונית ממוצעת של 18 יחידות דיור לדונם ובנייה עד 15 קומות. במתחמי מגורים אלו יינתן מענה לצרכים של מגוון אוכלוסיות, לרבות זוגות צעירים, באמצעות תמהיל דירות הכולל גם דירות קטנות. התוכנית כוללת גם מענה לצורכי הגיל השלישי ומקצה 500 יחידות לדיור מוגן במזרח העיר.

כמו כן, התוכנית מתווה מערך תנועה ותחבורה חדש, הכולל הקמת שבילי אופניים המתחברים לנחל אלכסנדר, דרכים חדשות שיחברו בין האזורים הוותיקים של העיר לחדשים, ציר הסעת המונים על רחוב העצמאות, שבילי הליכה, מסופי תחבורה ציבורית ומרכז תחבורה עתירת נוסעים (מתח"מ מחלף השרון) בצמוד לכביש 4, הכולל גם חניון לילה לכלי רכב. כלקח מתוכניות מתאר של ישובים אחרים אשר אינן מתחשבות במצב התשתיות בעת הקמת פרויקטים למגורים, או אזורי תעסוקה, שלבי הפיתוח של אזורי התעסוקה והמגורים החדשים בכפר יונה יותלו בביצוע הפתרונות התחבורתיים המתבקשים.

שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית ציינה כי "תוכנית המתאר תתרום להתפתחותה של כפר יונה כעיר מרכזית בשרון, ותהווה מוקד משיכה לאוכלוסייה חדשה. התוכנית עושה את האיזון הראוי בין פיתוח ובין שמירה על ערכי נוף וטבע וזאת כדי לשמור על ייחודיותה של העיר".

ראש עיריית כפר יונה, אפי דרעי אמר על אישור התוכנית, "מדובר בבשורה שתשנה את פניה של העיר כפר יונה בשנים הבאות מבחינת מסחר ותעסוקה, חינוך, תרבות ופנאי. כמיליון מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה, צפויים להיבנות בעיר בשנים הקרובות – לצד מקומות בילוי ופנאי. יצירת מקומות מסחר ותעסוקה, שיהוו את העורף הכלכלי של העיר וישמרו על איתנותה".

את התוכנית יזמה עיריית כפר יונה והיא נערכה על ידי משרד מזור פירשט אדריכלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות