אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השב"כ ו-Tau Ventures פותחים תוכנית האצה לסטארט-אפים

השב"כ ו-Tau Ventures פותחים תוכנית האצה לסטארט-אפים

התוכנית נועדה לחברות צעירות בתחומי הבינה המלאכותית, הרובוטיקה ומדע הנתונים, שלא בהכרח מכוונות את מוצריהן לשוק הביטחוני. המיזמים שייבחרו אליה יזכו במענק של 50 אלף דולר ללא אקוויטי ומגבלות

09.05.2018, 13:00 | מאיר אורבך
שירות הביטחון הכללי וקרן ההון סיכון TAU Ventures פותחות תכנית האצה לסטארט-אפים. המחזור הראשון שלה יתמקד במיזמים בשלבים מוקדמים בתחומי ה-AI (עם דגש על טכנולוגיות עיבוד שפה טבעית), רובוטיקה ומדע הנתונים. בדומה לשב"כ גם המוסד מפעיל קרן הון סיכון אשר השקיעה במספר חברות טכנולוגיה מקומיות.

קראו עוד בכלכליסט

התכנית, שנקראת The Xcelerator, מיועדת ליזמים בתחילת דרכם בעלי הוכחת התכנות טכנולוגית ושאינם מכוונים בהכרח לשוק הביטחוני. במחזור הראשון של התכנית, שייפתח ביוני הקרוב, ישתתפו 6 סטארט-אפים והיא תמשך כ-4 חודשים. הסטארט-אפים יבחרו על ידי ועדה משותפת של גורמים מקצועיים בשב"כ וב-TAU Ventures ויקבלו מענק של 50 אלף דולר משירות הביטחון הכללי, ללא אקוויטי וללא מגבלות. ההרשמה לתכנית נפתחה, ותסתיים ב-30 במאי.

נדב ארגמן, ראש השב"כ נדב ארגמן, ראש השב"כ נדב ארגמן, ראש השב"כ

א', מנהל החדשנות בשב"כ, מסר: "שירות הביטחון הכללי מפתח ומפעיל כבר כיום טכנולוגיות מתקדמות במגוון רחב של תחומים. התכנית נפתחת מתוך אמונה בערך האדיר של תעשיית הטכנולוגיה הישראלית, במוחות המבריקים שעובדים בה ומתוך הכרה בפריצות הדרך הטכנולוגיות אליהן אנו חשופים בתחומים שונים בתעשייה. היכולות הטכנולוגיות החדשות בהן נעשה שימוש בתחומי הפיננסים, הפרסום, החקלאות והרכב הן יכולות גנריות אשר יאפשרו בעתיד קפיצות מדרגה גם בתחומי העשייה של השב"כ. מטרת התכנית היא לאפשר למיזמים בתחילת דרכם ממגוון התחומים להתקדם בקצב מואץ אל מול מטרותיהם ללא כל מחויבות או מגבלות. זאת, מתוך הבנה כי קידום טכנולוגיות אלו והפריית הידע בין שירות הביטחון הכללי ליזמים יאפשר בעתיד להמשיך לפרוץ קדימה ולפצח אתגרים".

החברות שיבחרו לתכנית יתארחו במשרדי TAU Ventures, ייהנו מליווי צמוד של מומחי תוכן וטכנולוגיה מטעם שירות הביטחון הכללי ומומחים בתחומים רלוונטיים שונים מטעם האוניברסיטה והתעשייה. החיבור לשב"כ יפתח בפני היזמים גם אפשרויות לבחינה משותפת של היכולות החדשות, שיתופי פעולה ומעגלי פידבקים קצרים.

נמרוד כהן, שותף מנהל ב-TAU Ventures, צילום: יורם רשף נמרוד כהן, שותף מנהל ב-TAU Ventures | צילום: יורם רשף נמרוד כהן, שותף מנהל ב-TAU Ventures, צילום: יורם רשף

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אונ' תל אביב, מסר: "אנחנו גאים להקים שותפות עם אחד הגופים החשובים ביותר בהגנה על בטחונה של מדינת ישראל. השילוב בין אתגרי המודיעין והטכנולוגיה של השב"כ, המחקר המדעי והמשאבים של אונ' תל אביב עם היזמים המצוינים יניבו טכנולוגיות מנצחות".

נמרוד כהן, שותף מנהל ב-TAU Ventures, הוסיף: "התכנית שתצא לדרך בקרוב היא תכנית פורצת דרך ברמה עולמית. לראשונה גוף המודיעין המסכל החשוב בישראל משקיע ומצמיח טכנולוגיות מהאקוסיסטם היזמית המקומית במטרה לאמץ אותן ולהשתמש בהן לפעילות השוטפת שלו - זו הזדמנות אדירה לסטארט-אפים לעבוד עם אחד מגופי הביון הטובים בעולם, וכל זאת בלי מגבלות ובלי להתחייב לדבר בתמורה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות