אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל החרם האמריקאי: ענקית ציוד התקשורת הסינית ZTE הקפיאה פעילותה צילום: שאטרסטוק

בגלל החרם האמריקאי: ענקית ציוד התקשורת הסינית ZTE הקפיאה פעילותה

ממשל טראמפ אסר על חברות אמריקאיות למכור רכיבים ל-ZTE לאחר שהפרה את האמברגו על איראן; ענקית התקשורת, שתלויה ברכיבים אלה, הקפיאה את פעילותה העסקית

09.05.2018, 19:10 | רפאל קאהאן

יום לאחר הכרזת טראמפ על נסיגה מהסכם הגרעין עם איראן: ענקית ציוד התקשורת הסינית ZTE הפסיקה את פעילותה העסקית, זאת בעקבות התעלמותה מהאמברגו האמריקאי על איראן שגררה תגובת נגד מהבית הלבן. על פי דיווח של סוכנות רויטרס, כל הפעילות שלה נמצאת בהשהיה וגם חנויותיה המקוונות באתרי עליבאבא וטאובאו הושבתו.

קראו עוד בכלכליסט

ZTE מחזיקה בשלב זה מספיק כסף נזיל והתחייבה להשלים את התחייבויותיה. החברה נמצאת במגעים עם ממשלת ארה''ב כדי שזו תבטל את צו האיסור שהוצא נגדה.

הבית הלבן אסר על חברות אמריקאיות לספק ל-ZTE רכיבים משום שסיפקה מוצרים לאיראן תוך התעלמות מהאמברגו האמריקאי. במקביל, יחסי הסחר בין סין לארה''ב התדרדרו בחודשים האחרונים לאור איומי מלחמת סחר. נושא ZTE עלה בשבוע שעבר בשיחות שניהלו סין וארה''ב ביניהן בשל המשבר.

מטה ZTE בסין, צילום: שאטרסטוק מטה ZTE בסין | צילום: שאטרסטוק מטה ZTE בסין, צילום: שאטרסטוק

ההאשמות האמריקאיות נגד ZTE הוסדרו בהסכם שנחתם מחוץ לבית המשפט בו התחייבה החברה לקנס של 900 מיליון דולר. עם זאת, צו האיסור הוטל עליה לאחר שבארה''ב נוכחו לגלות שהחברה לא עמדה בהתחייבויותיה. עוד נטען שהיא הטעתה את הרשויות האמריקאיות.

ZTE מוכרת ציוד תקשורת מסוגים רבים, בהם סמארטפונים (גם בישראל) שנשען בין היתר על רכיבים אמריקאיים - למשל שבבים של קוואלקום; החרם עליה מצמצם משמעותית את יכולתה להתחרות ולעמוד בחוזים ומכרזים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות