אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החשמל לוועדים: קביעות לעובדים הזמניים צילום: עמית שעל

חברת החשמל לוועדים: קביעות לעובדים הזמניים

חוזים של עובדים שאמורים להסתיים ביוני יוארכו אוטומטית עד ספטמבר

10.05.2018, 08:17 | ליאור גוטמן

הסגירות האחרונות של הרפורמה בחברת החשמל ממשיכות להניב הישגים לוועד: עובד זמני שהיה אמור לסיים את עבודתו בחודש יוני הקרוב יקבל הארכת חוזה אוטומטית עד ספטמבר. כ־100 עובדים מתוך 3,000 עובדים זמניים מועמדים לקבל קביעות בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

צוותי המשא ומתן ניסחו אתמול את ההסכמות שהושגו מול ועדי העובדים, ובמהלך היום צפויה להתגבש החלטת ממשלה רשמית שתובא לאישור אחרי חג שבועות.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", עובד קבוע יקבל מענק של כ־30 אלף שקל ועובד זמני יקבל מענק של כ־10 אלף שקל. כמו כן, יקבלו העובדים תוספת של 1,900 שקל לשכר החודשי.

מי שמותח ביקורת על ההסכם הוא החשב הכללי לשעבר שוקי אורן, שכיהן שם בין 2007 ל־2011. בפוסט שפירסם בדף הפייסבוק שלו כותב אורן ש"ברפורמה אמיתית מושגת יעילות כלכלית והנהנה הוא הציבור".

לתפיסתו של אורן, "ההסכם המביש עליו רוצים לחתום הוא בראש ובראשונה הסכם שכר שכל כולו על חשבון הציבור. נכון שיפרשו קצת עובדים. אז מה? ישלמו להם תוספות לפנסיה ועוד 'מענק רפורמה' של 30 אלף שקל לעובד על כלום מוחלט. ומה הציבור מקבל? הבטחה שלא יהיה כלום בשנים הקרובות. מאוד לא מתאים למשרד האוצר, שהוביל רפורמות משמעותיות לחתום על הדבר הזה".

מיקו צרפתי ראש ועד עובדי חברת החשמל, צילום: עמית שאבי מיקו צרפתי ראש ועד עובדי חברת החשמל | צילום: עמית שאבי מיקו צרפתי ראש ועד עובדי חברת החשמל, צילום: עמית שאבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות