אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האבידה לא נמצאה: ראשי הוועדים בנמל אשדוד לא התייצבו לדיון צילום: אבי רוקח

האבידה לא נמצאה: ראשי הוועדים בנמל אשדוד לא התייצבו לדיון

זאת לאחר שהדיון בעניין צו המניעה שהוגש נגדם בגין ביזוי בית הדין הופסק היום, והשופט אילן איטח שלח את המשטרה להביאם; זו לא הצליחה לאתר את ראשי הוועדים, ובית המשפט קבע למחר מועד לדיון חדש תוך שהוא מותח ביקורת חריפה כלפיהם

10.05.2018, 21:55 | ליאור גוטמן

לאחר שגם המשטרה לא הצליחה לאתרם במהלך היום, ראשי הוועדים בנמל אשדוד לא התייצבו לדיון שהתחדש הערב (ה') בעניינם בבית הדין הארצי לעבודה - דיון שעוסק בצו המניעה שהוצא נגדם לבקשת הנהלת הנמל בגין ביזוי בית הדין על הפרת הצווים להפסקת השביתה שהוצאו נגדם אתמול. זאת למרות טענה של גורמים הקשורים אליהם, לפיה יתייצבו לדיון.

 

סגן הנשיאה, השופט אילן איטח, כתב שהוא רואה בחומרה רבה את אי הופעתם של חמשת ראשי הוועדים שלא הופיעו לדיון, והוא מקבל את עמדת ההסתדרות שהיא פוסלת התנהגות מסוג זה. עוד נקבע דיון חדש למחר ב-10:30 בנוכחות כל הצדדים, וביה"ד הביע תקווה שהמשטרה תאתר עד אז את ראשי הוועדים הנפקדים. עוד חידד ביה"ד שצו החזרה לעבודה, אף שלא קוים לא בנמל חיפה ולא באשדוד, עומד בעינו. בניגוד לאשדוד, הנהלת נמל חיפה לא הוציאה בקשה לביזיון בית הדין.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

המשטרה לא מוצאת

הדיון החל הבוקר לאחר שהנהלת הנמל טענה כי ראשי הוועדים לא קיימו את הצווים שהוצאו אתמול והאוסרים עליהם לשבות וביקשה להוציא נגדם את צו המניעה. בהמשך לכך הורה השופט איטח למשטרה להביאם, אך ללא הצלחה.

 

על פי החלטת הרכב השופטים, נקבע היום בצהריים כי יוצא צו מניעה בסעיף ביזיון בית המשפט לראשי הוועדים, שלא התייצבו לדיון. עיון בצו השופט העלה שהוא ביקש להביא בפניו את עמית שרף, מזכיר ועד ציוד מכאני; דוד אפריאט, מזכיר ועד תפעול; מיכל לוגסי, מזכירת ועד מינהל; יעקב ליאני, מזכיר ועד בתי המלאכה; וגדי בוטבול, אף הוא מוועד התפעול. איטח ניסה לחדש את הדיון אחר הצהריים בבקשת הביזיון שהגישה הנהלת הנמל, שטענה כי העבודה מושבתת למרות צו של בית הדין. אולם בשל העובדה שהמשטרה לא מצאה את ראשי הוועדים בהוראת בית הדין, הוא הפסיק את הדיון לאלתר.

 

"צו מניעה מוצדק"

"לאחר ששמענו את בקשת חברת נמל אשדוד ועיינו בתמונות המסירה שהוצגו בפנינו, שוכנענו כי מוצדק להוציא צו מניעה לראשי הוועדים שלא התייצבו לדיון וזאת במסגרת סעיף ביזיון בית המשפט", קבע איטח במהלך הדיון הבוקר והוסיף: "אנו מוציאים צו להבאתם של ראשי הוועדים עוד היום ובאופן מיידי, וזאת לצורך קיום הדיון. הצו יבוצע על ידי משטרת ישראל תחנת אשדוד באופן מיידי".

 

נציגי ההסתדרות שנכחו באולם לא הצליחו ליצור קשר עם ראשי הוועדים וטענו כי לא הצליחו להשיגם בטלפון. השופט איטח עצר מוקדם יותר את הדיון והורה להסתדרות להביא את יושב הראש, אבי ניסנקורן, לאולם באופן מיידי. ניסנקורן לא הגיע לביהמ"ש, אך בהמשך הדיון התחדש ללא נוכחותו.  

 

נשיא התאחדות התעשיניים שרגא ברוש אמר הבוקר בדיון: "אנחנו נפגעים באופן ישיר והנזקים שלנו עצומים. אני מצפה שהמו"מ יתנהל באופן רציף. לא ייתכן שניאלץ לפרוק בנמל פורט סעיד חומרי גלם ולא נדע מתי הם יגיעו לארץ. אני מבקש מבית המשפט להורות על מו"מ רציף ואני דורש שאנחנו נהיה משקיפים בו. אנחנו ניאלץ להשבית את המפעלים. היצואנים גם נפגעים".

נמל אשדוד, צילום: אבי רוקח נמל אשדוד | צילום: אבי רוקח נמל אשדוד, צילום: אבי רוקח

הסיבה לפניית הנהלת נמל אשדוד לבית הדין היא שהעבודה בנמל לא חזרה לסדרה והעובדים לא התייצבו למשמרת ג׳ בכפוף לצווים שהוציא בית הדין הארצי לעבודה אמש. עובדי ההסתדרות הלאומית הם היחידים שהתייצבו הבוקר לעבודה. 

גם בנמל חיפה לא חודשה העבודה, ופרט לאוניית קרוזים אמריקאית גדולה שהורשתה להיכנס דווח הבוקר כי בנמל הצפוני, "אין עבודה, אין עובדים - הכל שובת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

68 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

67.
ביזיון במדינה!!! מוכרים כל הנכסים לטייקונים !!!!!!
מקימים 2 נמלי ענק (חיפה ואשדוד) עבור הסינים וההולנדים שייעבדו כאן! ואז הנמלים הוותיקים והמיושנים ייקרסו לגמרי וייהיו מושבתים וללא עבודה !! ובינתיים האוצר והתחבורה עובדים על כולם. כל השנים הבטיחו לעובדי הנמל רשת בטחון והשקעות בתשתיות המיושנות, כדי להשוות את התחרות מול הנמלים החדשים שנבנים . ועכשיו ברגע האמת בשנה וחצי האחרונות שמנסים לסגור הכל ולחתום הסכמים עם העובדים... האוצר והתחבורה ממסמסים את כל הדיונים ומושכים זמן סתם !!!!! ואף אחד שם לא רוצה באמת לקיים את ההבטחות שנתנו אינספור פעמים !!!!
שיטת השקשוקה חוזרת בגדול !!!!!!!  |  11.05.18
66.
הלאמת נמלי ישראל ע"י המדינה
בוקר טוב , ראשית אני לא אומר שהעבודה לא קשה ההפיך העבודה קשה ומגיעה תמורה יפה לסבלים ולסוורים. רק שימו לב מה קרה .... כל פקידה או עובד מנהלה מקבל משכורות לא הגיוניות ! ככה זה כשלנמל יש מדינה .... אני כבר מזמן המלצתי להכשיר שני גדודים של הנדסה קרבית מאלו שמתמחים בצמ"ה ובשעת פקודה פשוט להחזיר את הנמלים למדינה . ולמה אני יוצא בהצהרה " בעייתית " כי די נמאס נמאס מכל הדבר הזה שנקרא וועד עובדי נמל אשדוד וחיפה .... כל פעם סיפור אחר פעם הסטיק פעם שוברים לארוחות צהרים ועוד אי אלו סיפורים . אגב עובדים יקרים אם הייתם בעבר פחות גרידים ( יענו טמעים ) יכול להיות שהיינו מסוגלים להבין אתכם על רקע מקצועי . ולסיום גם אני חושב שלא צריך נמלים נוספים במדינת ישראל הקטנה , אבל מה בתנאי שמי שהיום נחשב לעובד נמל שיתחיל לעבוד !!!! שבת שלום עופר
עופר  |  11.05.18
לכל התגובות