אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן מאיים: "אם אצלנו יהיה גשם, אצלם יהיה מבול" צילום: אוראל כהן

ליברמן מאיים: "אם אצלנו יהיה גשם, אצלם יהיה מבול"

שר הביטחון אביגדור ליברמן שמשתתף היום בכנס הרצליה התייחס לאירועי הלילה ואיים על איראן וסוריה: "פגענו כמעט בכל התשתיות האיראניות בסוריה והם צריכים לזכור שאם אצלנו יש גשם, אצלם יהיה מבול"

10.05.2018, 09:21 | ynet

שר הביטחון אביגדור ליברמן נאם הבוקר (יום ה') בכנס הרצליה, והתייחס בדבריו להסלמה בסוריה הלילה. "אנחנו לא מנסים לבנות גבול חדש ולא מנסים להתרחב בניגוד לאיראנים. מי שמנסה כל הזמן להתפשט וליצור שליחים חדשים וליצור חזיתות ללא הרף זו איראן", אמר ליברמן. "פגענו כמעט בכל התשתיות האיראניות בסוריה. עליהם להבין: אם אצלנו יהיה גשם, אצלם יהיה מבול". 

קראו עוד בכלכליסט

שר הביטחון אביגדור ליברמן (ארכיון), צילום: שאול גולן שר הביטחון אביגדור ליברמן (ארכיון) | צילום: שאול גולן שר הביטחון אביגדור ליברמן (ארכיון), צילום: שאול גולן

הוא הוסיף כי "אנחנו רואים לא את זה רק כלפי מדינת ישראל, אנחנו רואים איראנים פועלים בתימן, בעיראק, בלבנון וגם באפריקה. איראן זו באמת מדינה שהיום אולי היא היחידה שמייצגת את גם הקיצוניות לא רק באידואולוגיה אלא גם בפעלתנות וגם בנכונות להקריב את האזרחים של עצמה, את עתידה למען אותה אידיאולוגיה קיצונית".

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, עדכן הבוקר כי אף אחת מ-20 הרקטות ששיגר כוח קודס של משמרות המהפכה של איראן לא נפלה בשטח ישראל. לדבריו, 4 יורטו על-ידי כיפת ברזל והיתר נפלו בשטח הסורי. בתגובה הותקפו יותר מ-50 מטרות איראניות במה שהוגדר על-ידי מנליס כאחד "ממבצעיו הגדולים בעשורים האחרונים של חיל האוויר". "כוח קודס שילם מחיר כבד, ייקח הרבה זמן לאיראנים להשתקם", אמר מנליס.

דובר צה"ל ציין כי "כוח קודס בראשות קאסם סולימאני ניסה לפגוע בנו ולא הצליח להשיג את התוצאה שרצו להשיג. בהוראת כוח קודס, ותחת פיקוד איראני במעגלי הפיקוד והשליטה של התקיפה, נורו כ-20 רקטות על-ידי מומחי חיזבאללה ומיליציות שיעיות עם אמל"ח איראני ואף אחת מהן לא פגעה בשטח מדינת ישראל. 4 מהן יורטו ע"י כיפת ברזל והיתר נפלו בשטח הסורי. סוג האמל"ח שנורה היה גראדים ורקטות פאג'ר 5 מרכב ממרחק בין 40-30 ק"מ מפאתי דמשק".

ראש המועצה אזורית גולן אלי מלכה הודיע הבוקר כי בתום הערכת מצב עם פיקוד העורף הוחלט כי הלימודים יתקיימו כסדרם ושאין הנחיות מיוחדות לתושבים. כמו כן, החקלאים יכולים לעבוד כרגיל ללא מגבלות ומערך ההסעות והתחבורה הציבורית יפעלו כרגיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות