אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוחר לשעבר במזרחי ואוצר החייל נעצר בחשד לתרמית בני"ע צילום: בלומברג

סוחר לשעבר במזרחי ואוצר החייל נעצר בחשד לתרמית בני"ע

על פי החשד, מיכאל בביצקי ביצע כ-1,200 עסקאות מתואמות בין חשבונות של כ-20 לקוחות וגרף מאות אלפי שקלים. הוא שוחרר בתנאים מגבילים

10.05.2018, 11:03 | תומר גנון

רשות ניירות ערך עצרה וחקרה אתמול (ד') באזהרה סוחר לשעבר בבנקים מזרחי ואוצר החייל בחשד לביצוע תרמית בניירות ערך, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, ניהול תיקים ללא רישיון, עבירות עובד חבר בורסה והלבנת הון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, הסוחר, מיכאל בביצקי, ביצע בין השנים 2012 ל-2017 מאות עסקאות תרמיתיות בהיקף של מיליוני שקלים במטרה לגרוף רווחים על חשבון לקוחותיו. שופט בית משפט השלום בת"א, דניאל הורביץ, שחרר אותו בתנאים מגבילים.

על פי החשד, בביצקי פעל באמצעות 3 חשבונות על שמו ועל שם בני משפחתו, וניהל חשבונות רבים על שמו ועל שם בני משפחתו. במקביל הוא ניהל חשבונות רבים ושונים בחברי הבורסה מגדל, IBI, מיטב דש, הפועלים ודיסקונט של למעלה מ-20 בעלי חשבונות.

אילוסטרציה, צילום: בלומברג אילוסטרציה | צילום: בלומברג אילוסטרציה, צילום: בלומברג

מהבקשה לשחרור בתנאים מגבילים עולה, כי במסגרת פעילותו החשודה ביצע בביצקי כ-1,200 עסקאות מתואמות בין חשבונות הלקוחות לבין חשבונותיו האישיים וחשבון הוריו, או בין חשבונות הלקוחות לעצמם, תוך ביצוע העבירות. כתוצאה ממעשיו, גרף בביצקי לחשבונותיו רווחים תרמתיים של מאות אלפי שקלים על חשבון הלקוחות.

על פי החשד, בביצקי פעל במסחר במרבית החשבונות באמצעות מתן הוראות דרך האינטרנט באמצעות שם משתמש וסיסמה לחשבון, שאותם קיבל מבעלי החשבונות לבקשתו ואותם ניצל לפעולות התרמיתיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות