אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי לוחץ על קבלת יותר עמלות מלאומי קארד צילום: יובל חן

לאומי לוחץ על קבלת יותר עמלות מלאומי קארד

דו"חות לאומי קארד חושפים כי החברה נמצאת בעיצומו של קרב עם בעל השליטה בחברה בנק לאומי, בדומה לקרב שניהלה מול שופרסל - והפסידה

10.05.2018, 11:18 | רעות שפיגלמן
הפרידה של לאומי קארד משופרסל התרחשה על רקע אי־הסכמות בין שתי החברות. שופרסל רצתה לקבל תנאים טובים יותר מלאומי קארד, בדמות נתח גדול יותר מהעמלות והריביות, ולאומי קארד לא נענתה לתנאים שהוצבו לה. הדו"ח של החברה חושף כי לאומי קארד נמצאת בעיצומו של קרב דומה עם בעל השליטה בחברה — בנק לאומי.

לפי החוק להגברת התחרות בבנקים, בנק לאומי נדרש למכור את לאומי קארד עד סוף 2019. עם זאת, חברת כרטיסי האשראי תוכל להמשיך להפיץ את הכרטיסים שלה באמצעות הבנק. משום כך, מקיימים שני הצדדים מגעים על התנאים. כלומר, על חלוקת ההכנסות ביניהם מריביות ועמלות.

ככל הנראה ידה של לאומי קארד תהיה על התחונה במגעים האלו. לאומי הוא הבנק השני בגודלו במערכת, ומשום כך לאומי קארד לא תוכל לוותר עליו בתור ערוץ הפצה. במילים אחרות, היא תיאלץ לקבל חלק גדול מהתנאים של הבנק. ואכן, בדו"ח של החברה נכתב כי "במסגרת ההסכם המתגבש, מסתמן כי חלקה של החברה בהכנסות מהכרטיסים הבנקאיים (אלו שלאומי מנפיקה באמצעות לאומי קארד — ר"ש) צפוי לקטון. האמור צפוי להשפיע לרעה על התוצאות העסקיות של החברה".

מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: בני גמזו לטובה מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו | צילום: בני גמזו לטובה מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: בני גמזו לטובה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות