אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי מעניק קו אשראי לחברת ניכיון הצ'קים שוהם ביזנס צילום: shutterstock

לאומי מעניק קו אשראי לחברת ניכיון הצ'קים שוהם ביזנס

החברה הציבורית של אלי נידם קיבלה לראשונה קו אשראי מבנק בגובה של 12 מיליון שקל. נידם: "נפעל לקבל דירוג חוב כדי להוזיל עוד יותר את עלויות המימון"

10.05.2018, 12:20 | רחלי בינדמן

חברת שוהם ביזנסהעוסקת במתן הלוואות, שירותי מטבע וניכיון המחאות, שבשליטת אלי נידם מקבלת הבעת אמון מבנק לאומי. הבנק העמיד לחברה מסגרת אשראי של 12 מיליון שקל. עד כה מימנה החברה את פעילותה דרך הון עצמי שגייסה בבורסה לפני שנה בהיקף של 21 מיליון שקל ומנותני אשראי אחרים יקרים יותר.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות המימון לשנת 2017 של שוהם הסתכמו ב-18.6 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של 4.2 מיליון שקל בשנת 2016. הכנסות המימון נטו לשנת 2017 הסתכמו ב-11.2 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של 2.4 מיליון שקל בשנה שעברה.

הרווח הנקי הסתכם ב-5 מיליון שקל בהשוואה לכמיליון שקל אשתקד. האשראי ללקוחות נטו הסתכם ב-110.4 מיליון שקל, וההון עצמי של החברה הסתכם ב-31.1 מיליון שקל.

במועד פרסום הדוחות לשנת 2017 דירקטוריון החברה החליט לאמץ מדיניות דיבידנד לחלוקה של 30% מהרווח והכריז על חלוקת דיבידנד של 2 מיליון שקל.

אלי נידם, יו"ר הדירקטוריון מסר: "בכוונתנו לבחון מהלכים נוספים להפחתת עלויות המימון, בין השאר על ידי הרחבת קו האשראי להיקפים רחבים יותר וכן דירוג חוב לצורך הגדלת מקורות האשראי והוזלתם".

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות