אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתרון לשביתה בנמלים? מספנות ישראל פנתה לשרי הממשלה בבקשה להגדיל פעילותה צילום: אלבטרוס, צילום אווירי

הפתרון לשביתה בנמלים? מספנות ישראל פנתה לשרי הממשלה בבקשה להגדיל פעילותה

על רקע השביתה בנמלים פנה שלומי פוגל, מבעלי מספנות ישראל, לשרים וביקש לאפשר הגדלת פעילות ייבוא הסחורות דרך הנמל הפרטי: "אתם מגבילים את הנמל היחיד בים התיכון הפתוח בישראל בגלל החלטה מגוחכת שקבעתם לפני 13 שנה"

10.05.2018, 14:27 | ליאור גוטמן

בעוד ועדי העובדים של נמלי חיפה ואשדוד ממשיכים להשבית את הפעילות ברציפים, הנמל הפרטי היחיד לחופי הים התיכון מבקש לסייע באמצעות הסרת מגבלות שהוטלו עליו בייבוא ושינוע. איש העסקים שלומי פוגל, אחד מבעלי מספנות ישראל, שלח לפני שעה קלה (ה) מכתב בהול לשר התחבורה ישראל כץ ולשר האוצר משה כחלון שם הוא מבקש מהם לאפשר לו לפתוח את המספנות לכל אוניה שתרצה לבוא. כזכור, מספנות ישראל מוגבל מכוח תקנות להספק עבודה שלא יעלה על 5% מסך ייבוא המכולות ישראל, אולם פוגל, שכבר עתר בעבר לבג"ץ בנושא מבקש שהשרים יפעלו במהרה כדי למנוע נזק למשק.

"אתמול סגרו ועדי הנמלים הגדולים את שערי הים של מדינת ישראל בהכרזה על ״שביתה פראית״. שביתה זו עומדת לעלות למשק, כידוע לכם, בהון עתק שיורד לטימיון, עצירת ייצוא וייקור במוצרי צריכה לכל עם ישראל", כותב פוגל.

שלומי פוגל, מבעלי מספנות ישראל, צילום: נמרוד גליקמן שלומי פוגל, מבעלי מספנות ישראל | צילום: נמרוד גליקמן שלומי פוגל, מבעלי מספנות ישראל, צילום: נמרוד גליקמן

לדברי פוגל, מדובר ב"מחזה אבסורד ואיוולת שאין שני לו, שבשעה שנמלי הים הגדולים של ישראל עומדים סגורים ומסוגרים - אתם, השרים מגבילים את הנמל היחידי בים התיכון הפתוח בישראל - נמל מספנות ישראל, ואוסרים עלינו לשנע מטענים מעבר למגבלה מגוחכת שקבעתם לפני 13 שנה ושאין לה כיום כל סיבה וצידוק", הוא אומר

נמל מספנות ישראל בחיפה, צילום: אלבטרוס, צילום אווירי נמל מספנות ישראל בחיפה | צילום: אלבטרוס, צילום אווירי נמל מספנות ישראל בחיפה, צילום: אלבטרוס, צילום אווירי

לסיכום דבריו מבקש פוגל ש"ללא קשר אנו מבקשים כי תבינו ותתעשתו לנוכח הנסיבות האלה, והרי ברור לכולם כי אין זו השביתה ואיום השביתה האחרון, וכי תודיעו לבג"ץ על הסכמתכם להסרת מגבלת 5% לתקופת השביתה ובכלל".

יצוין שאם המגבלה תוסר אזי חלק מהסחורות שממתינות לייבוא יוכלו להגיע למספנות, אולם אין מדובר בפתרון קבע שכן נמל המספנות הוא קטן מכדי להכיל עליו את כלל העבודה של נמלי חיפה ואשדוד יחד. מצד שני, מדובר בפתרון זמני שיכול לתת מענה ליבואנים ויצואנים שונים שממתינים לסחורה או חוששים שהלקוח ינזק מעצם השביתות בנמלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות