אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנ"רית: לאפשר לענבל אור להרצות על חייה ולדגמן צילום: אוראל כהן

הכנ"רית: לאפשר לענבל אור להרצות על חייה ולדגמן

אור מצויה בהליך פשיטת רגל והוגשו נגדה תביעות חוב בהיקף 400 מיליון שקל. היא ביקשה היתר להתחיל לפעול כ"עוסק מורשה"

11.05.2018, 07:59 | ענת רואה

יש לאפשר ליזמת הנדל"ן ופושטת הרגל ענבל אור להתחיל לפעול כעוסק מורשה ולהתפרנס מכך - כך המליצה שלשום כונסת הנכסים הרשמית, סיגל יעקבי, בתגובה שהגישה לבית המשפט. התגובה הוגשה בתשובה לבקשה שהגישה אור.

קראו עוד בכלכליסט

בתגובת הכנ"רית נכתב כי החייבת פנתה אליה לאחרונה כמה פעמים בטענה כי אין לה כל מקור הכנסה, וביקשה להתחיל לפעול כ"עוסק מורשה" תוך שציינה כי בכוונתה לעסוק ב"מתן הרצאות על סיפור חייה" ובתחום "הצילומים / דוגמנות".

בתגובה נכתב כי הכנ"רית סבורה שקיימת חשיבות של ממש בהשבת חייבים המצויים בהליך פשיטת רגל למעגל העבודה, הן כחלק מהשיקום הכלכלי, והן על מנת לשפר את יכולת החזר החוב.

הכנ"רית סבורה כי אמנם קיימת עדיפות להעסקה כשכירה מטעמי יכולת פיקוח וגם צמצום הסיכון לצבירת חובות חדשים; עם זאת, חיי המעשה מלמדים כי בתי המשפט נוטים להיעתר בחיוב לבקשת חייבים לפעול במתכונת של עוסק מורשה על מנת לאפשר להם לייצר לעצמם מקור פרנסה שיסייע לכלכלתם ולכלכלת משפחתם כמו גם עמידה בהחזר החובות.

ענבל אור, צילום: אוראל כהן ענבל אור | צילום: אוראל כהן ענבל אור, צילום: אוראל כהן

עוד נטען בתגובה כי מקובל על הכנ"רית התנאי שהציג המנהל המיוחד לפיו החייבת לא תעסוק בשיווק נדל"ן, והדרישה שתעביר לידיו העתקים מהדוחות שתגיש לרשויות. לפיכך הנחתה כי אין מניעה שתוכל לפתוח חשבון בנק ללא אשראי וביתרת זכות בלבד.

בניגוד לכנ"רית, המנהל המיוחד איתן ארז הסתייג וכתב כי "דרושה כמות גדולה של עזות מצח מצד החייבת להגיש את הבקשה". לדבריו, החייבת הותירה מאחוריה 600 משפחות של קורבנות שחלקם הגדול נותרו ללא דירות וכסף ותביעות החוב מסתכמות בכ-400 מיליון שקל.

ארז כתב כי בנסיבות העניין בהן החייבת לא משתפת פעולה עם הליך הכינוס, יש לדחות את הבקשה, וחלופין לאשר לה לעבוד אך בתנאי שתעבוד כשכירה, תציית לצו התשלומים שלה, תמסור עותק מדף חשבון העו"ש ותנאים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות