אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לביה"ד לעבודה נמאס לחכות: קנס בעשרות אלפי שקלים את ראשי הוועדים בנמלים שלא הגיעו לדיון צילום: נמל חיפה

לביה"ד לעבודה נמאס לחכות: קנס בעשרות אלפי שקלים את ראשי הוועדים בנמלים שלא הגיעו לדיון

כל ראש ועד בנמל אשדוד נקנס ב-80 אלף שקל וכל ראש ועד בנמל חיפה - ב-20 אלף שקל. הדיון בשביתה בנמלים התקיים במעמד צד אחד - מאחר שהמשטרה לא איתרה, מאז אתמול בערב, את ראשי הוועדים; השביתה נמשכת למרות הצווים שהוציא בית הדין. ביה"ד יקיים דיון נוסף במוצ"ש

11.05.2018, 13:27 | ליאור גוטמן

היום בצהריים הסתיים הדיון בבית הדין הארצי לעבודה בבקשת נמלי חיפה ואשדוד לפתוח בהליך ביזוי בית הדין נגד ראשי הוועדים - בעקבות הפרת הצווים להפסקת השביתה שהוצאו נגדם שלשום. הדיון התקיים במעמד צד אחד - מאחר שהמשטרה לא איתרה, מאז אתמול בערב, את ראשי הוועדים. במוצ"ש יקיים ביה"ד דיון נוסף.  

קראו עוד בכלכליסט

הרכב שופטים של בית הדין הארצי לעבודה, בראשות סגן הנשיאה אילן איטח, פסק בצהריים קנסות אישיים ליושבי ראש הוועדים בנמל אשדוד וקבע כי הם יישאו בעלויות אישיות של 80 אלף שקל כל אחד. 50 אלף שקל ישולמו לקופת המדינה ו-30 אלף שקל ישולמו לחברת נמל אשדוד. הקנסות ניתנו על ידי בית המשפט בשל אי התייצבותם של ראשי הוועדים לדיונים אתמול והיום. בעניין נמל חיפה נקבע כי ראשי הוועדים שלא התייצבו היום לדיונים ייקנסו ב-20 אלף שקל כל אחד, מחצית הסכום תשולם לקופת המדינה והחצי השני לחברת נמל חיפה.

השופט אילן איטח השופט אילן איטח השופט אילן איטח

הנהלת נמל חיפה, שהגישה את הבקשה הבוקר, לא הסתפקה בבקשה לייחס ביזיון רק לעובדי הנמל, וצירפה גם את בכירי ההסתדרות שאחראים על ענף התחבורה הימית.

ביה"ד הוציא צווי הבאה באמצעות המשטרה לחברי הוועדים בחיפה. אם ייתפסו ישוחררו רק בהפקדת ערובה בסך 20 אלף שקל כל אחד. הם יובאו לדיון שיתקיים במוצ"ש.

מאז שלשום בצהריים שני הנמלים מושבתים, ואין סחורות שנכנסות ויוצאות. 

סגן הנשיאה, השופט אילן איטח, כתב אתמול שהוא רואה בחומרה רבה את אי הופעתם של חמשת ראשי הוועדים שלא הופיעו לדיון, והוא מקבל את עמדת ההסתדרות שהיא פוסלת התנהגות מסוג זה.

שלשום בצהרים פתחו עובדי נמלי אשדוד וחיפה בשביתה כוללת בכל הרציפים; זאת, על רקע הסחבת שנרשמת שם בכל הקשור למשא ומתן שיש לוועדי הנמלים מול המדינה בנושא הרפורמה. בהודעה ששלח נמל אשדוד לכל הלקוחות שלו הוא כתב כי "בשעה זו החלה שביתה פראית בנמל ולא ניתן שירות לאוניות ומשאיות בכל סוגי המטענים". יצוין שרק השבוע פסק ביה"ד לעבודה בבאר שבע שעל עובדי הנמל אסור לשבות או לשבש את העבודה עד לסיומו של מו"מ בין המדינה להתסדרות על אופי הרפורמה. גם בנמל חיפה כינסו העובדים אסיפות חירום והרציפים שם הושבתו.

מחברת נמל אשדוד נמסר "אנו ממשיכים לפעול בכל דרך חוקית בכדי להשיב את העבודה בנמל לסדרה בביצוע תפוקות תפעוליות גבוהות ומתן שירות מעולה ללקוחות. נמל אשדוד, המהווה את שער הכניסה הכלכלי לישראל, הוא מפעל חיוני והשבתתו פוגעת באופן אנוש במשק, בתעשיינים, ביבואנים והייצואנים. ההסתדרות והוועדים חייבים לשאת באחריות למצב הקיצוני שנוצר השבוע".

את הנהלת נמל חיפה מייצגים עו"ד אוהד גלעדי, שותף בנ. פינברג ושות', ועו"ד מאור וייס ממשרדו.

עו"ד חיה ארמן ממשרד הרצוג פוקס נאמן מייצגת נמל אשדוד. 

נמל חיפה מושבת, צילום: נמל חיפה נמל חיפה מושבת | צילום: נמל חיפה נמל חיפה מושבת, צילום: נמל חיפה

בתוך כך, אלון חסן, ששימש יו"ר ועד נמל אשדוד וממתין לחזרתו לנמל, הגיב הבוקר (שישי) על הידיעות כי הפרקליטות מתכוונת לערער על פסק הדין בעניינו.

"אני תקווה, כי הידיעות המתפרסמות באמצעי התקשורת על כוונת הפרקליטות להגיש עירעור על פסק הדין בענייני אינן נכונות. היה ובכל זאת תגיש הפרקליטות עירעור, הרי שמדובר בבירור בשימוש לרעה בסמכות השלטונית, תוך פעולה בוטה ומתוך ניגוד עניינים, בניסיון נואש להציל את כבודה ולא מתוך שיקול של האינטרס הציבורי", אומר חסן.

כזכור חסן נמצא זכאי בכל ארבעת האישומים שהוגשו נגדו, כאשר הפרקליטות אמורה להןדיע עד שלישי הקרוב אם היא מערערת. במידה שלא, חסן זכאי לחזור לנמל. "החלטה שכזו, נגועה בחוסר סבירות קיצוני מכיוון שלפי כל ההלכות המשפטיות, ערכאת עירעור לא מתערבת בממצאי מהימנות. התוצאה תהיה, שאם יוגש עירעור ממניעים פסולים, אפנה לבית המשפט הגבוה לצדק ואגיש עתירה לבג״צ לבטל את ההחלטה הפסולה והבלתי סבירה של הפרקליטות", הוא מסכם.

אלון חסן, צילום: עמית שעל אלון חסן | צילום: עמית שעל אלון חסן, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
יותר גרועים מרשות השידור
לסגור. לפטר. לקנוס. זו מאפיה סגורה של עשרות שנים אנשים עם כמויות של נכסים, הכל על חשבון הציבור. רשות השידור היו מפיה של 1000 ירושלמים ששלטו בתקשורת ונהנו מתנאים שערורייתים. עובדי הנמל בחיפה ובאשדוד שולטים בכניסת וביציאת הסחורות! כ10 אלף איש שמחזיקים בכוח עצום כלכלי ונדל"ני. עליהם נאבקים הליכוד והמחנ"צ - אנחנו מדינה של 8 מיליון אזרחים. מי מייצג אותנו בממשלה הזאת? אפשר לבקש פה בית דין בינלאומי?
אזרח  |  12.05.18
לכל התגובות