אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספר חדש חושף: כמה מרוויחים כוכבי הפרמיירליג צילום: רויטרס

ספר חדש חושף: כמה מרוויחים כוכבי הפרמיירליג

לפי הספר שחלקים ממנו התפרסמו ב"דר שפיגל", אלכסיס סאנצ'ס זוכה לשכר בסיס של יותר מ-20 מיליון ליש"ט בשנה; וכמה מרוויח מוחמד סלאח כל שבוע?

12.05.2018, 15:26 | שירות כלכליסט

כוכב מנצ'סטר יונייטד אלכסיס סאנצ'ס זוכה לשכר בסיס של 20.35 מיליון ליש"ט בשנה, כך לפי ספר חדש ( Football Leaks: Uncovering The Dirty Deals Behind The Beautiful Game), שחלקים ממנו מתפרסמים ב"דר שפיגל" הגרמני. בספר מופיעים פרטים נוספים לגבי החוזים של כוכבי הפרמיירליג האנגלית.

קראו עוד בכלכליסט

השכר של סאנצ'ס מתחלק לשכר בסיסי וזכויות תדמית, שתלויות גם בהעפלה לליגת האלופות. הוא מקבל סכום נוסף של 75 אלף ליש"ט על כל משחק שהוא פותח בו בהרכב וגם 1.1 מיליון ליש"ט בשנה כבונוס חתימה. הסכום השבועי הממוצע שהוא מקבל עומד על כ-474 אלף ליש"ט. אם יגיע ל-40 שערים ובישולים בעונה, הוא יזכה לבונוס של 2 מיליון ליש"ט ואם יונייטד תזכה בעתיד בליגת האלופות הוא יקבל 500 אלף ליש"ט כבונוס. פוטנציאלית, בסך הכל סאנצ'ס יכול להרוויח 25 מיליון ליש"ט בשנה (כל הסכומים לפני מסים).

מוחמד סלאח. כמה זה בלירה מצרית?, צילום: רויטרס מוחמד סלאח. כמה זה בלירה מצרית? | צילום: רויטרס מוחמד סלאח. כמה זה בלירה מצרית?, צילום: רויטרס

ארסנל ששיחררה את הצ'ילאני ליונייטד הביאה בחורף את פייר אמריק אובאמיאנג כדי שייסייע למלא את הוואקום שהותיר סאנצ'ס. לשם כך הבטיחה לו שכר בסיסי של 198 אלף ליש"ט בשבוע. הוא יקבל 15.15 מיליון ליש"ט כבונוס נאמנות אם ישאר בקבוצה עד סוף החוזה שלו ב-2021. הוא יקבל גם 300 אלף ליש"ט אם יגיע ל-25 שערים ובישולים בעונה ו-50 אלף ליש"ט עבור כל משחק שהוא פותח בו וארסנל מנצחת. מאז שהגיע לארסנל, הוא קיבל 250 אלף ליש"ט בבונוסים. 

הנריק מחטריאן, שהגיע עם אובאמיאנג לארסנל בינואר האחרון בתמורה לסאנצ'ס, מקבל 144 אלף ליש"ט בשבוע שיעלו ל-240 אלף ליש"ט בשבוע אם ארסנל תממש את האופציה להארכת החוזה שלו. כן קיים בונוס נאמנות של 8.65 מיליון ליש"ט שיחולק לאורך חוזהו.

מוחמד סלאח, כוכב ליברפול, מקבל 123 אלף ליש"ט בשבוע ויקבל בונוס של 2.5 מיליון ליש"ט בזכות כך שהגיע ליותר מ-35 שערים ובישולים העונה. אלבארו מוראטה, חלוץ צ'לסי, נמצא על חוזה בשווי 191 אלף ליש"ט בשבוע ויקבל בונוס של 830 אלף ליש"ט אם יפתח בחצי ממשחקי הקבוצה העונה. כמו כן, צ'לסי שילמה 5.3 מיליון ליש"ט לסוכנו של מוראטה בנוסף ל-57.2 מיליון ליש"ט ששילמה עבורו לריאל מדריד.

לפי הספר, מנצ'סטר סיטי היא הקבוצה הראשונה בהיסטוריה ששילמה עבור רכישת שחקנים יותר ממיליארד ליש"ט, וזאת לאחר שרכשה שחקנים ב-170 מיליון ליש"ט בקיץ האחרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות