אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גמילה מיוטיוב: טיימר חדש יעזור לכם לקחת הפסקה מהסרטונים צילום: שאטרסטוק

גמילה מיוטיוב: טיימר חדש יעזור לכם לקחת הפסקה מהסרטונים

השוטטות בעולמות התוכן האינסופיים של יוטיוב עלולה לעיתים קרובות לשאוב את הגולש ואת הזמן אל מימד אחר. עכשיו, בגוגל מציגים חידושים באפליקציה שיושיטו יד למכורים לווידיאו

13.05.2018, 20:12 | שירות כלכליסט
ענקית הטכנולוגיה גוגל השיקה שני מאפיינים חדשים לאפליקצית יוטיוב, עליהם היא הודיעה בוועידת Google I/O. הגרסה החדשה מיועדת למי שמוצאים את עצמם מכלים שעות מרובות בצפייה בסרטונים, ומציעה לקחת הפסקה מתוזמנת מהבינג' המקוון. ביוטיוב קוראים לתכונה החדשה – "Take a Break".

קראו עוד בכלכליסט

בעזרתה תוכלו כעת להזין לאפליקציה זמן של בין 15 ל-180 דקות, שאחריו היא תפסיק לשדר, עד שהמשתמש יבחר לחזור ולצפות בסרטון או לצאת מהאפליקציה. משכי הצפייה שאפשר לבחור הם 15, 30, 60, 90 או 180 דקות. כבר עתה, זמין המאפיין החדש בגרסה האחרונה של יוטיוב, אך נכון להיום הוא מתאפשר למשתמשי אנדרואיד בלבד.

יוטיוב, מנוע הסטרימינג הגדול בעולם, צילום:  MintPress יוטיוב, מנוע הסטרימינג הגדול בעולם | צילום: MintPress יוטיוב, מנוע הסטרימינג הגדול בעולם, צילום:  MintPress

כדי להפעיל את לקיחת ההפסקה מה שצריך לעשות הוא להיכנס לתפריט ה-settings, אליו ניתן להגיע על ידי לחיצה על הפינה הימנית העליונה בעת פתיחת האפליקציה, ואז לבחור general settings, היכן שניתן למצוא את האפשרות "Remind me to take a break". כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ על האפשרות הזאת ולבחור משך זמן כלשהו שאחריו תרצו שהיוטיוב יפסיק להתנגן.

ויש עוד שני מאפיינים חדשים שהצטרפו לאפליקציה בגרסתה האחרונה. האחד הוא "כבה סאונד ורטט" (Disable Sound & Vibration) ו"ריכוז מתוזמן" (Scheduled Digest). בעזרת הראשון ניתן לכבות את כל צלילי ההתראות שמגיעים מיוטיוב, וגם אותו ניתן לתזמן כך שיפעל משך זמן מסוים. לשם כך צריך להיכנס לתפריט settings ולחפש את האפשרות הזאת תחת Notification. המאפיין החדש הנוסף מאפשר למשתמש לקבל את ריכוז כל ההתראות מיוטיוב במועד אחד מסוים מדי יום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות