אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השביתה נגמרה, העבודה צולעת: תפוקות נמלי חיפה ואשדוד נמוכות בהרבה מהממוצע צילום: אבי רוקח

פרסום ראשון

השביתה נגמרה, העבודה צולעת: תפוקות נמלי חיפה ואשדוד נמוכות בהרבה מהממוצע

בדיקת כלכליסט מעלה שתפוקות העבודה הממוצעות טרם הגיעו לאלו שנרשמו בתחילת השבוע שעבר. לפי ההערכות הראשוניות, בנמל אשדוד נרשמת ירידה של 15% עד 25% בהיקפי העבודה, לעומת ירידה של כ-10% בנמל חיפה

13.05.2018, 14:00 | ליאור גוטמן

פחות מחצי יממה לאחר הודעת ועדי העובדים בנמלי חיפה ואשדוד על סיום השביתה, בדיקת כלכליסט מעלה שתפוקות העבודה הממוצעות טרם הגיעו לאלו שנרשמו בתחילת שבוע שעבר. על פי ההערכות הראשוניות שנאספו, בנמל אשדוד נרשמת בשעות אלו ירידה של 15% עד 25% בהיקפי העבודה שרגילים שם, והמשמרת הבאה (אחה"צ) עדיין לא תוכל לעמוד בקצב העבודה שכולם מקווים לו.

לאחר בוקר שקט יחסית גם נמל חיפה מדווח בשעה האחרונה לביהד הארצי לעבודה שמתוך 116 איש שזומנו למשמרת ב' (צהרים עד ערב) הגיעו רק 104 איש, כלומר ירידה של 10% בכוח העבודה - מה שלא מאפשר לבצע את העבודה המתוכננת. 

מכולות בנמל אשדוד (ארכיון), צילום: גדי קבלו מכולות בנמל אשדוד (ארכיון) | צילום: גדי קבלו מכולות בנמל אשדוד (ארכיון), צילום: גדי קבלו

בשלב זה לא ברור מדוע ישנה האטה שם, ובענף הספנות מאמינים שכלל שיתקדם השבוע, קצב העבודה שם יתגבר. לעומת נמל אשדוד, בנמל חיפה דווקא דיווחו על חזרה לעבודה מלאה גם מבחינת ממוצע התפוקות שם, זאת למרות שבשעות הבוקר המוקדמות לא כל העובדים שהתבקשו לחזור לרציפים אכן הופיעו למשמרת.

במהלך היום אמורות הנהלות הנמלים לדווח לבית הדין הארצי לעבודה על היקפי העבודה בשני הנמלים, זאת כחלק מהדיון שיתקיים שם בשאלת ביזיון בית הדין שקבע כבר בשישי לחזור לעבודה ומצא עצמו מול סרוב של ראשי הוועדים להיענות לא רק לצו החזרה לעבודה - אלא גם לדרישה להגיע לדיון על ביזיון לכאורה של בית הדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
חייבים להתארגן נגד עובדי נמל אשדוד
הם והוריהם התעשרו על חשבון הציבור.מתנהגים בחזירות ובביריונות.בחור צעיר בלי השכלה מרויח יותר מרופא ר ק בגלל שהוא בנו של עובד נמל בית המשפט ראש קטן איתם לאורך שנים א ז ל מ ה. א נ ח נ ו ה צ י ב ו ר ל א מ ת א ר ג נ י ם נ ג ד ם. תבינו רוב הציבור ממורמר מעובדי נמל אשדוד א ז. צ ר י ך. ל ה ת ל כ ד . ה פ ג נ ה ק ט נ ה נ ג ד ם ת מ ש ו ך. ע ש ר ו ת. א ל פ י. א ז ר ח י ם
זאב  |  13.05.18
10.
לעובד נמל
פה תמונה הבעיה.. מי שואל אתכם בכלל מה לעשות ומה לא לעשות? אין דבר כזה תחרות הוגנת, אתה חושב שלסופר שכונתי יש ''תחרות הוגנת'' עם שופרסל או רמי לוי? אבל לסופר השכונתי יש ערך מוסף בזה שהוא נגיש ופתוח בדרך כלל יותר שעות. אם אתם לא מוצאים ערך מוסף זה אומר שאין לכם זכות קיום! המדינה צריכה לדאוג אך ורק לזה שלא יהיה מונופול או דואפול ולא מעבר לזה. אפשר לדרוש שהחברות האחרות יעסיקו באחוז מסוים מהמשרות ישראלים בשביל לשמור על מקומות העבודה. כל כך בטוחים בעצמכם - תעבדו בחברות שמתחרות בלי התנאים המטורפים!
רועי  |  13.05.18
לכל התגובות