אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוחרר למעצר בית מר ישראל לשעבר שחשוד בהברחת סטרואידים צילום: אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות

שוחרר למעצר בית מר ישראל לשעבר שחשוד בהברחת סטרואידים

אלעד פרמן נעצר לפני שבועיים ביחד עם ליאור הרוש שפירא. השניים שוחררו למעצר בית. החשד: ניהלו רשת בינלאומית של ייצור והפצה של תרופות מזויפות וחומרים מסוכנים, וכן בהעלמת הכנסות והלבנות הון

13.05.2018, 15:41 | זוהר שחר לוי

מר ישראל לשעבר אלעד פרמן וליאור הרוש שפירא, שנעצרו לפני כשבועיים בחשד שעמדו בראש רשת להברחת ושיווק לא חוקי של סטרואידים אנאבוליים, שוחררו היום (א') למעצר בית למשך 14 יום ובערבות. "חשד לפעילות עסקית ענפה בלתי חוקית שלא דווחה לרשויות המס ואשר עלולה לגרום סכנה חמורה לבריאות הציבור", טוענים נציגי רשות המסים.

קראו עוד בכלכליסט

השניים נעצרו לפני כשבועיים במסגרת חקירה של רשות המסים והמשטרה בחשד שניהלו רשת בינלאומית של ייצור, הפצה והברחת סטרואידים אנאבוליים (הורמונים המעודדים פיתוח שרירים ועצמות) וכן תרופות מזויפות לרחבי העולם. הם חשודים בהעלמת הכנסות, הלבנת הון ובכך שהפיצו תרופות מזויפות וחומרים מסוכנים. החקירה נפתחה בין היתר בעקבות מידע שהגיע לרשויות בישראל מה-DEA - הרשות האמריקאית לאכיפת חוקי הסמים. פרט להם נחקרו ביחידת יהלום של רשות המסים גם מעורבים נוספים.

פרמן, המיוצג על ידי עו"ד גדי זילברשלג, מתמחה בפיתוח גוף, הוכתר בעבר כ"מר ישראל". לפי רשות המסים הוא עמד בראש הפעילות הלא חוקית לשיווק הסטרואידים באמצעות אתר אינטרנט, כאשר קהל היעד היו לקוחות מח"ל ובעיקר מארצות הברית. הרוש שפירא, המיוצג על ידי עו"ד קובי בן שעיה, חשוד גם הוא כי שימש כאחד מראשי הרשת.

סטרואידים אנאבוליים. ארכיון, צילום: אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות סטרואידים אנאבוליים. ארכיון | צילום: אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות סטרואידים אנאבוליים. ארכיון, צילום: אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות

היום הגישו מחלקת חקירות יחידת יהלום ומחלקת חקירות מכס ומע"מ בירושלים בקשה לשחרורם בתנאים מגבילים של השניים, בקשה שאושרה על ידי שופט בית משפט השלום בראשון לציון גיא אבנון. בין השאר ישהו השניים במעצר בית במשך 14 ימים, יפקידו ערבויות ותיאסר עליהם היציאה מהארץ.

לפי רשות המסים, מחומר החקירה שנאסף עד כה עולה כי השניים שיווקו את הסטרואידים תחת המותג SCIROXX, כאשר המוצרים הוברחו מהארץ בהצהרה כוזבת במסווה של מוצרי קוסמטיקה דרך שירות דואר בינלאומי ותחת שמות בדויים.

עו"ד קובי בן שעיה עו"ד קובי בן שעיה עו"ד קובי בן שעיה

"הכסף מהמכירות בחו"ל", נטען עוד בבקשת השחרור בעניינם, "מגיע ארצה על שמות אנשי קש וכמו כן מוברחים ארצה על שמות אנשי קש חומרי גלם לצורך יצור הסטרואידים תוך הצהרה כוזבת על תוכן החבילות".

ביום שלפני מעצרם של השניים, תפסו חוקרי רשות המסים והמשטרה מעבדה פיראטית במחסן בבת ים בה פעלו ליצור הסטרואידים. החוקרים מצאו מחסן "מלוכלך ומעופש" לשיטתם ובו נתפס גם ציוד מזוהם ליצור סטרואידים, אבקות רבות מסוגים שונים שמקורם לא ידוע וכן אלפי כדורים האסורים בשימוש או בשיווק ו"עלולים לסכן את הציבור".

בעניינו של פרמן, טוענים ברשות המסים, כי הוא מוסר בחקירותיו "תשובות שאינן ענייניות, מפרי דמיונו, אשר אינן עולות בקנה אחד עם המציאות העובדתית אותה אספו החוקרים". לדברי החוקרים, ממצאי החקירה מצביעים על חשד לפעילות עסקית ענפה בלתי חוקית שלא דווחה לרשויות המס ולא שולם עבורה מס כמתבקש בחוק "אשר עלולה לגרום סכנה חמורה לבריאות הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות