אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ נענה לבקשת ZTE, צפוי להקל בחרם על החברה הסינית צילום: איי פי

טראמפ נענה לבקשת ZTE, צפוי להקל בחרם על החברה הסינית

החברה הודיעה בשבוע שעבר שתקפיא את פעילותה העסקית בעקבות סנקציה חמורה שהטילה עליה ממשלת ארה"ב; עתה החליט הנשיא להקל את העונש: "אפעל להחזרת החברה לעסקים, כדי לצמצם אבטלה בסין", צייץ הנשיא

14.05.2018, 13:10 | שירות כלכליסט

ZTE יכולה לנשום לרווחה: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ אמש שהוא עובד על דרכים שיאפשרו לה "לחזור לעסקים, ומהר"; זאת, לאחר שממשלת ארה"ב אסרה על סחר של חברות אמריקאיות עם החברה הסינית למשך 7 שנים, כסנקציה על שהפרה את אמברגו הסחר על איראן.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות ענישה זו, הודיעה ZTE בשבוע שעבר שעצרה את רוב פעילותה העסקית, שכן אינה יכולה למכור מוצרים ללא שימוש ברכיבים מתוצרת אמריקאית. הציוץ של טראמפ התייחס לשיתוף פעולה בין ממשלות ארה"ב וסין, במטרה למנוע אובדן משרות בסין בעקבות הנזק שייגרם ל-ZTE.

עבור טראמפ, שהעלה על נס את ההגנה על משרות אמריקאיות, הציוץ לגבי אובדן יותר מדי משרות סיניות כתוצאה מהעונש הוא הפתעה. אך ZTE טוענת כבר זמן רב שהשקיעה הון רב בארה"ב, ושהוציאה 2.34 מיליארד דולר על רכישות מעסקים אמריקאיים רק בשנה שעברה.

מטה ZTE, צילום: שאטרסטוק מטה ZTE | צילום: שאטרסטוק מטה ZTE, צילום: שאטרסטוק

זו אינה הפעם הראשונה שטראמפ מתערב בעניינים שנוגעים בחברות זרות. במרץ האחרון מנע עסקת רכישה של קוואלקום ע"י ברודקום שמשרדיה הראשיים נמצאים בסינגפור, עקב חששות שהרכישה תזיק לתחרות של ארה"ב עם סין בתחום התקשורת בדור החמישי.

ZTE נאלצה לסגור את עסקיה כיוון שהאיסור של משרד המסחר מנע ממנה להשתמש בחלקים קריטיים של מערכת ההפעלה אנדרואיד, כולל גישה לחנות גוגל פליי. בנוסף, נמנע ממנה להשתמש בכלי ספקי סלולר כדי להציע עדכוני תוכנה ותוספות בטיחות לטלפונים קיימים. בנוסף, האיסור מנע ממנה גישה לרכיבי רשת קריטיים, שהיא מוכרת למגוון רחב של ארצות, כולל הודו, אוסטריה ואיטליה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות