אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זו המשפחה העשירה ביותר בעולם והיא משאירה מאחור את בזוס, גייטס ובאפט צילום: רויטרס

זו המשפחה העשירה ביותר בעולם והיא משאירה מאחור את בזוס, גייטס ובאפט

על פי דירוג העשירים של הסאנדיי טיימס לשנת 2018, עושרה הנקי של משפחת וולטון, בעלי ענקית הקמעונאות וולמארט, עומד על 174.9 מיליארד דולר. ומי המשפחה שנמצאת במקום השני?

20.05.2018, 08:08 | שירות כלכליסט
משפחת וולטון (Walton) היא המשפחה העשירה בעולם. על פי דירוג העשירים של הסאנדיי טיימס לשנת 2018, עושרה הנקי של משפחת וולטון עומד על 174.9 מיליארד דולר, בזכות בעלותה על ענקית הקמעונאות וולמארט. כמו כן בבעלות המשפחה גם קמעונאית עצומה נוספת - Asda. דירוג מאה האנשים העשירים בעולם הוא רק אחד המדדים שהעיתון פרסם, שכוללים את רשימת מאה האנשים העשירים בבריטניה.

קראו עוד בכלכליסט

מימין רוב, אליס וג מימין רוב, אליס וג'ים וולטון | צילום: רויטרס מימין רוב, אליס וג

העיתון בנה את המדדים על פי חישוב ערך נקי בהתבסס על הון, כולל קרקע, רכוש, נכסים אחרים כמו אמנות וסוסי מירוץ, ומניות בחברות ציבוריות. החישובים לא כללו חשבונות בנק, אליהם לעיתון אין גישה. הרשימה כוללת גם בני ובנות זוג שמשתתפים בצורה אקטיבית בעסקי המשפחה או ששותפים לנכסיהם, וכן בני משפחה שחולקים אינטרסים עסקיים.

וולמארט שבסיסה בארקנסו היא העסק הגדול בעולם במונחי הכנסה, עם הכנסה של יותר מ-485 מיליארד דולר ב-2017. הוא נוסד ע"י סאם וולטון שהלך לעולמו ב-1992 בגיל 74. בתו אליס וולטון, שהייתה אחת משבעת יורשיו, עזרה להגדיל את ההון המשפחתי עם אוסף האמנות שלה ששווה 500 מיליון דולר, ותרומתה עם מניות בשווי של כ-225 מיליון דולר לארגון הצדקה של המשפחה לפני שלוש שנים.

עושרה של המשפחה גדול יותר מזה של דייויד וצ'רלס קוך, ששווים ביחד 121 מיליארד דולר, ושבבעלותם קבוצת האנרגיה Koch Industries – החברה הפרטית השנייה בגודלה בעולם. אחריהם נמצא מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, והמשקיע האגדי וורן באפט, בסדר הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

57 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות